„Předpokládám, že na přelomu ledna a února příštího roku se budeme zabývat finanční stránkou odkupu. Musíme zvážit, zda pozemky odkoupíme v hotovosti z peněz v našich rezervách či zvolíme splátky. Další variantou je úvěr u některé z bank," konstatoval v úterý dopoledne plumlovský starosta Adolf Sušeň.

Připomněl, že za pozemky požaduje stát více než 3,3 milionu korun.

„Naši žádost o bezplatné nabytí parcel stát nevyslyšel," zdůraznil Sušeň.

Dosud plumlovská obecní pokladna platí státu za pronájem pozemků pod Žralokem 170 tisíc korun ročně. Kemp přitom městu v posledních letech prodělával. Svůj díl viny na tom měla probíhající revitalizace Podhradského rybníku ležícího přímo u kempu a také stejná akce na nedaleké plumlovské přehrady.

„Ještě nemáme všechny čísla pohromadě, ale už teď můžeme říct, že Žralok nám letos neprodělá," pochvaloval si v úterý Adolf Sušeň. Těší se, až budou rybník a přehrada opět plné vody. Zisky pak vzrostou.

Zisky půjdou do oprav

„Kemp bude postupně návštěvníkům nabízet lepší prostředí, než jaké je tam nyní," slíbil Sušeň a s úsměvem poznamenal, že některé z chatek jsou snad stejně staré, jako on sám.

Plumlovský starosta vzkázal, že všechny peníze, které kemp vydělá, půjdou na modernizaci a rekonstrukci areálu.

„Chatky by měly mít vlastní sociální zázemí. Modernizovat se musí u kuchyně kempu," prohlásil Adolf Sušeň.

Kemp letos lákal nejen návštěvníky z celé republiky a cizince – nejvíce Francouzy.

„Začali se sem konečně vracet i místní," potěšilo Petra Piňose, pracovníka kempu.

Pavel Sekanina, bývalý náměstek hejtmana Olomouckého kraje a chatař z oblasti plumlovské přehrady, míní, že Plumlov a jeho zámek, koncerty na plážích či mostkovické letní kino jsou věci, které za návštěvu stojí. A samozřejmě voda. Přehrada se má začít stejně jako rybník napouštět na jaře příštího roku.