V kempu u Podhradského rybníka bylo v sobotu odpoledne odhaleno obří plátno s kreslenými výjevy plnými černého humoru. Nejde o obyčejnou výstavu, je zde i interaktivní čůrající chlapeček, který hned každého zaujal. Dílo si s radostí začali návštěvníci prohlížet a spousta z nich se před ním nechala vyfotit.

Tvůrcem epopeje je známý kreslíř a humorista Jan „Oraz“ Tatarka, který se tomuto koníčku věnuje již 40 let. Plátno je o rozměrech 3,5 x 14,5 metrů a práce na něm mu zabrala tři týdny. Postavičky jsou vysoké zhruba 1,8 metrů, jsou tedy v životní velikosti.

Dílo s názvem Tapír sežral Žraloka má jasné vysvětlení.

„Původní zakladatelé kempu měli dvě krásná slova pro svoji zálibu, a sice žraní a lokání, proto žra-lok. Takhle vlastně vznikl název kempu. A Tapír je humoristický časopis, a to už je jen malý krůček od toho proč Tapír sežral Žraloka. Výstava je totiž i o jídle,“ uvedl kreslíř Jan Tatarka.

Zajímavostí je, že dveře, které návštěvníci vidí na plátně se dají otevírat. Ty byly na epopeji prý nejtěžší. „Zakomponovat tam ty dveře zabralo nejvíce práce. Epopej se tím pádem musela odvíjet od středu,“ doplnil Tatarka.

Žraločí epopej bude v kempu k vidění rok a vydraží se jako autorský tisk. Výnos z dražby půjde na pomoc pro děti v dětských domovech v regionu. Po vydražení zde bude další epopej s novými figurkami i výjevy. Čůrající chlapeček ale zůstane. K němu přibudou další postavičky a epopej bude připomínat takový žraločí betlém, jelikož se dílo bude rozrůstat jak do výšky, tak do šířky i do popředí.

Kromě Žraločí epopeje mohou návštěvníci vidět výstavu kreslených vtipů, kde jich je zhruba 130 a jsou od známých autorů.

Zkrátka je v plumlovském kempu co ke koukání.