Karavanisté mají nové antoníčky. "Došlo ke kompletní výměně elektrorozvodů v celém areálu kempu. Včetně veřejného osvětlení a antoníčků pro karavany. Nové antoníčky byly instalovány i v blízkosti míst pro stánkový prodej a výčepů," informoval Deník dlouholetý správce kempu Petr Piňos.

Žralok se skrývá za zbrusu novým plotem

"Bylo vybudováno i kompletně nové oplocení celého areálu. Museli jsme s tím počkat až do letoška, protože jsme čekali na oficiální směnu pozemků s Lesy České republiky," vysvětluje Piňos.

Letité chatky voní novotou

"Podařilo se nám i díky dotaci z Olomouckého kraje zrekonstruovat pět chatek. Mají nové balkony, střechy a interiéry, včetně obložení, nábytku a elektřiny. Po sezoně bychom chtěli pokračovat u dalších chatek," doplnil Marek Otruba, místostarosta města Plumlova, které je vlastníkem a provozovatelem kempu Žralok.


Modernizované chatky mají více prostoru

"Původně byly čtyřlůžkové, ale z důvodu většího komfortu jsme přistoupili k třílůžkové variantě. Ubytovaní teď mají více prostoru," vysvětluje Piňos.

Plumlovský kemp Žralok se chystá na letní sezonu s několika novinkami. jaro, 2023
VIDEO: Ve Žraloku byli ministři, premiér i spousta hudebních hvězd

Z dalších větších úprav došlo i k napojení stánků s občerstvením na veřejnou kanalizaci. "Celý areál je tak kompletně napojený na kanalizaci," hlásí Otruba.

Výrazné úspory přinesl i v minulém roce instalovaný solární systém ohřevu vody. "Provozní náklady celého areálu se citelně snížily. Počítáme s tím, že k tomu značně pomůže i nová elektroinstalace," doufá místostarosta zodpovědný za kemp.

Spartánské podmínky postupně mizí

"Kemp má svoje roky. Dnešní doba má jiné standardy. Plánujeme postupnou modernizaci, všechny chatky by měly mít v budoucnu vlastní sociální zařízení. Tedy toaletu a sprchu. Musíme si na to ale vydělat," usmívá se správce.

Přínos do rozpočtu zajišťují četné akce

Tradičně má sezonní program ve Žraloku zaplněné prakticky všechny víkendy. "Akcí, těch tradičních i nových je opravdu dost. Plánujeme víkendový program oživit nabídkou regionálních pivovarů. Vedle stálé nabídky, by se měl o každém víkendu ve Žraloku točit nějaký speciál od regionálního pivovaru," prozradil Piňos.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Po loňské úspěšné premiéře, bude i letos ve Žraloku pečovat o žaludky strávníků Hotel Zlechov. Návštěvníci se tak mohou opět těšit například na borůvkové knedlíky či lahodné zmrzlinové poháry a další dobroty.

Borůvkové hody slavily v kempu Žralok svou úspěšnou premiéru. Knedlíky, palačinky či poháry lidem chutnaly.
Knedle jako hlavy a další borůvkové dobroty baštili lidi ve Žraloku

Cestu do kempu si našla i mládež. "Zajímavostí letošní sezony je, že už máme okolo 10 zarezervovaných školních pobytů. Jedná se o školní výlety s noclehem, seznamováky na střední školy a další podobné akce," usmívá se Piňos.

Oficiální otvírací doba Kempu Žralok se přizpůsobuje počasí. V případě slunečného dne s příjemnými teplotami, mohou výletníci navštívit areál denně.

V plumlovském Kempu Žralok to bude opět žít. Plán akcí na letošní sezonu je plný. Zdroj: Kemp ŽralokV plumlovském Kempu Žralok to bude opět žít. Plán akcí na letošní sezonu je plný. Zdroj: Kemp ŽralokZdroj: Deník/VLP Externista