Plumlovským dokonce fandili i hasiči z Domamyslic, kteří si ze sobotního závodu odvezli čas 18, 05.

„Věříme Plumlovu, že bude mít čas 16, 06. Myslím, že mají dobrou sestavu," uvedl hasič z Domamyslic Martin Vykopal a dodal, že domamyslický tým trénuje pravidelně na soutěžích a na parkovišti u hasičky.

„Přišli jsme fandit našim. Nejsme mladí hasiči, ale baví nás to a líbí se nám tu," sdělili fanoušci z řad dětí Kateřina s bráškou Alexem.

Plumlovští hasiči nakonec dosáhli na čas 16, 50, svůj letošní nejlepší čas 16, 17 nepřekonali a první místo jim uniklo.

„Nevadí, je to krásná šestnáctečka," okomentoval výkon Plumlovských moderátor závodů. V extraligové tabulce se tak dobrovolní hasiči z Plumlova Tomáš Vlach, Jakub Novák, Václav Vála, Libor Mrozowski, Libor Navrátil a Miroslav Mirga průběžně umístili druzí.

„Trénujeme, co to jde. Minimálně jedenkrát týdně kvůli práci a o víkendech," řekl Miroslav Mirga a dodal, že jim nejsou cizí závody po celé republice. Na sobotním závodě bodovali hasiči z Jinolic. Doběhli s časem 15, 77. O rekord se tu však pokoušeli třeba i hasiči ze Staré Říše.

„Tak to je fantazie, málem jsme byli svědky nového rekordu. Tady šlo o setiny," komentoval čas Staré Říše 15, 95 moderátor.

Hvězdné výkony hasičů lákají rok od roku více diváků. Největší závody v okrese si tak vyžádaly dlouhou přípravu nejen samotných hasičů. „Soutěž finančně podpořili bývalí plumlovští hasiči ve spolupráci se sponzory. Také je při takových závodech potřeba dobré jídlo," uvedl bývalý hasič Milan Pořízka. Závodníci a diváci tu měli na výběr z patnácti chodů.

„Lidé se hlavně musí najíst. Máme tu řízky na grilu, kuřecí nugetky, plumlovské klobásy," vyjmenoval některá z jídel řezník a uzenář, bývalý hasič, Ivan Mirga.

„Jsou to jedny z největších závodů. Naši kluci jsou mistři, takže se na ně přišlo podívat hodně lidí. Je to samozřejmě honička a mnoho chystání kolem, ale je to zábava a děláme ji pro lidi," dodal s úsměvem plumlovský řezník.