Její strana získala ve volbách nejvíce hlasů a z toho plynoucí 4 mandáty do patnáctičlenného zastupitelstva.

„Na koalici jsme se zatím dohodli s Nezávislými (4 mandáty) a TOP 09 (1 mandát). Rádi bychom ale, aby v Plumlově vznikla koalice širší. Jednali jsme i s hnutím Nadšenci pro Plumlov, aby se účastnili dění v Radě města. Její představitelé si vzali čas na rozmyšlenou do pondělka,“ uvedla Gabriela Jančíková s tím, že prakticky rozhodnuto je již o hlavních postech na radnici.

„Starostkou bych měla být já, místostarostou potom Martin Hyndrich (Nezávislí),“ dodala Jančíková.

Promyslíme uvidíme

Zda do koalice vstoupí i Nadšenci pro Plumlov ukáží následující dny.

„Nabídku jsme dostali, bylo nám nabídnuto jedno místo v Radě, v pondělí povedeme jednání uvnitř hnutí, zda do toho půjdeme či ne,“ nechal se slyšet lídr hnutí Marek Otruba.

Nabídku vstupu do širší koalice zatím neobdrželo uskupení SNK Plumlov 2018 v jehož cele stojí dosavadní dlouholetý starosta Plumlova Adolf Sušeň. Jeho hnutí získalo dva mandáty.

„Zatím nás nikdo z úspěšnějších stran ke společnému jednání nevyzval,“ řekl v pátek k věci stručně Adolf Sušeň.

První starostka v historii

ČSSD v Plumlově zcela propadla a nezískala ani jeden mandát.

„Pokud se nám nepodaří kandidátku omladit, nemáme do budoucna příliš šancí,“ uvedl posmutněle lídr ČSSD v Plumlově Josef Pálka.

Jako člověk zabývající se historií Plumlova ale přidal jednu zajímavost k možnosti Gabriely Jančíkové stát se starostkou.

„Pokud to tak dopadne, bude Gabriela první starostkou v Plumlově vůbec. Co vím, doposud byli v dlouholeté historii v Plumlově oficiálními starosty pouze muži,“ zmínil se.