Nebezpečné místo se díky novému plotu bude využívat.

"Chodíme okolo prakticky denně. Máme štěně, takže jsme ho báli pouštět na volno. Silnice je hrozně blízko," komentuje Hana Burešová, která se svou malou Border kolií bydlí na přilehlém Sídlišti Svobody.

Pořízení plotu okolo avizované psí loučky dali zelenou zastupitelé koncem dubna. Město oplotilo psí loučku na přání občanů.

"Obyvatelé sídliště Hloučela i Sídliště Svobody se obrátili na magistrát s prosbou o možnost vybudování oplocení v blízkosti ulice Plumlovská, a jelikož město prozatím nemá žádné plány s tímto pozemkem, jsem velmi ráda, že jim můžeme vyjít vstříc a zajistit tak větší bezpečnost jejich psích parťáků," informovala dříve náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodává: "Psí loučka s novým plotem v Plumlovské ulici bude oficiálně zkolaudována koncem června."

16 louček v Prostějově

Na území města se v současnosti vyskytuje celkem šestnáct psích louček. Některé z nich jsou oplocené a mají i agility prvky.

"Jsem moc ráda, že se postupně daří vytvářet další oplocená místa jako psí loučky a hřiště pro agility. Jak se ukazuje, majitelé psů tyto naše aktivity vítají," uzavřela Sokolová.