„Mohutným róbám s těžkými sukněmi už odzvonilo. Letos jsou v módě lehké, vzdušné a splývavé šaty s důrazem na rafinovaný střih," krátce popsala letošní trendy Kateřina Čermáková.

Kromě splývavých materiálů a střihů letos vévodí i krajkové aplikace.

„Dámy nejčastěji vyhledávají krajku, která je hitem letošní sezóny. Ať už jde o celokrajkové šaty, nebo jen krajkou zdobený živůtek či rukávy," popsala majitelka salónu s tím, že největší boom krajek začal se svatbou britského královského páru, kdy vévodkyně Kate, oblékla svatební šaty s krajkovanými rukávy.

NEPŘEHLÉDNĚTE NÁŠ SERVIS: Kam na bál? VELKÝ PŘEHLED plesů na Prostějovsku

Lákají pudrové odstíny

Oproti minulým rokům se také změnily oblíbené barvy na společenských róbách. Vloni ženy neváhaly oblékat večerní toalety s květinovými či zvířecími potisky, letos vedou pudrové odstíny.

„Mladší slečny si vybírají jemné odstíny teplých barev, starším dámám zase doporučujeme tmavší tóny. Letos je módní královská modrá, fuschiová, nebo třeba tyrkysová. Nesmíme ale zapomínat, že každé ženě sluší jiný typ šatů i jiná barva. Avšak u nás v salonu zákaznicím vždy poradíme se správným výběrem," vysvětlila Kateřina Čermáková.

Zpevňující podrpsenky jsou samozřejmostí

Právě dobrý pocit v šatech hraje klíčovou roli v celkovém vzhledu.

„Žena se musí v šatech cítit dobře, nezávisle na tom, zda je společenská róba podle poslední módy, nebo ne. Důvtipně řešené rukávy, nebo řasení v pase umí elegantně skrýt všechny nedostatky. Ve všech šatech máme našité zpevňující podprsenky, takže se dámy nemusí obávat ani odhalených zad," poradila Čermáková s tím, že méně je mnohdy více.

Decentní elegance

„Dnes se už rozhodně na ples nehodí opulentní šperky, v módě je decentní elegance. Mladé slečny by zas neměly dát na řeči, že mají ukázat nohy, dokud jsou mladé. Krátké minišaty jsou absolutně nevhodným úborem na společenskou událost tohoto typu," varovala před některými módními přešlapy majitelka prostějovského salónu.

V jiných ohledech se striktní pravidla postupně uvolnila.

„Dnes už není nutné, aby boty byly ve stejné barvě jako psaníčko. Důležité je, aby celý vzhled byl ucelený a měl hlavu a patu," dodala Kateřina Čermáková, v jejímž salónu si ženy půjčují šaty na všechny typy společenských akcí, od maturitních večírků až po ples v Opeře.

„V současné době jsou ženy trochu odvážnější, než tomu bylo v minulých letech. Odkládají kalhotové kostýmky a vsázejí na ženskost v krásných šatech. Nechybí ani větší dávka extravagance, avšak k tomu musí být správná příležitost," řekla majitelka prostějovského salónu se společenskými oděvy Kateřina Čermáková a dodala, že výběr šatů vyžaduje trpělivost.

„U nás je nejlepší vybírat šaty s větším předstihem. Zákaznicím garantujeme, že každých šatů máme jen jeden vkus, ale o to častěji se může stát, že už budou rezervované," uzavřela Kateřina Čermáková.