Tancechtiví mohou vyrazit už v pátek na reprezentační ples do Kralic na Hané, který pořádá už pošesté Místní akční skupina Prostějov venkov. Bál startuje v osm hodin večer v místním kulturním domě.

„O dobrou náladu se bude starat skupina Romantica s Romanem Pytlíkem Doleželem, nebude chybět ani kulturní program a výborné občerstvení," lákají organizátoři, kteří pro návštěvníky zajistili i autobusový svoz z Prostějova zdarma.

První tanečníky nabere autobus o půl osmé u Hané, pokračovat bude u lázní a Milosrdných směrem na Vrahovice, kde zastaví u Hanačky a u hostince U Lípy. Nazpátek do Prostějova se bude vracet o čtvrt na tři v noci.

Sedmašedesátý ročník sokolských šibřinek se koná v sobotu od 20 hodin v sokolovně v Přemyslovcích.

„Kromě kapely Rose Band je připraveno bohaté občerstvení a výtečná domácí kuchyně, vstup v maskách je vítán," vzkazují organizátoři a dodávají, že vstupenky je možné zakoupit v pátek od šesti do osmi hodin večer v sokolovně.

Obecní ples v nově zrekonstruované sokolovně mají na sobotu v plánu v Pavlovicích u Kojetína.

„Hrát bude skupina No Problem, připravena je tombola a kulturní program, o který se postará Taneční klub Gradace z Kroměříže," nastínil starosta obce Milan Lešikar a dodal, že zábava startuje ve dvacet hodin.

Školní bály

Školní plesy mají v sobotu na programu v Čechách pod Kosířem, Pěnčíně a Němčicích nad Hanou.

Pátý ročník školního bálu v Čechách pod Kosířem se koná od dvaceti hodin v Multifunkční budově pro kulturu a sport, kde nebude chybět ani diskotéka.

Třicátý ročník výročního plesu organizuje ve sportovní hale v Pěnčíně mateřská škola, návštěvníci se mohou těšit na taneční vystoupení a zábavu v podání kapely Citrus.

Na tradiční školní ples mohou zamířit i lidé do restaurace Zátiší v Němčicích nad Hanou, kde jim večer zpříjemní skupina Jannis and Dale Band.

Na malé i velké tanečníky mysleli ve Víceměřicích a v Tištíně. Zábava odstartuje ve Víceměřicích už v pátek, kde se od dvaceti hodin koná v košíkárně Domova u rybníka hasičský bál se skupinou Yantar, v sobotu od čtrnácti hodin pak dětské šibřinky.

Společenský ples se skupinou Dorado vypukne v sobotu večer v tištínské sokolovně, v neděli ve čtrnáct hodin bude prostor patřit dětským radovánkám.