„Konečně se tu zase po roce vidíme s ostatními starosty a místostarosty z našeho mikroregionu. Přijeli i z Krumsína a Prostějoviček. Plesová sezóna je v plném proudu a tak příští týden plánujeme vyrazit opět na bál, tentokrát na druhý reprezentační ples městyse Kralice na Hané, prozradila místostarostka Klopotovic, Marta Nesvadbíková.

Dvanáctý ročník plesu pořádala již tradičně Místní akční skupina Prostějov-venkov o.p.s., která působí jako nezisková organizace a sdružuje na sedmadvacet obcí na Prostějovsku. Jejím cílem je získávání a následné rozdělování drobných dotací jednotlivým žadatelům, tedy obcím, zemědělcům či podnikatelům.

„Záleží nám na tom, aby se region dál rozvíjel. Ať už jde o podporu škol, mateřinek nebo místních zemědělců. Za přispění dotace z naší místní akční skupiny tak mohla vzniknout například lávka pro pěší v Bystročicích nebo byly zmodernizovány učebny základních škol v Bedihošti a Vrbátkách,“ uvedl Jaroslav Křivánek, odborný řešitel projektů pro MAS Prostějov-venkov.

„S myšlenkou založit společnost Prostějov-venkov přišel v roce 2006 Antonín Frgál, starosta obce Skalka. Já jsem členkou od roku 2009,“ prozradila Ludmila Švitelová, ředitelka MAS Prostějov-venkov o.p.s.

Pobavit se, zatančit si a odpočinout

Na parketu kulturního domu v Kralicích na Hané to žilo. K tanci a poslechu hrálo prostějovské hudební duo, skupina Naostro, kterou si návštěvníci pochvalovali. Svižnější rytmy střídaly pomalejší. Tančilo se nejen v párech, ale spontánně vznikaly i taneční kroužky.

„Přišli jsme se s manželem pobavit, zatančit si, odpočinout si od všedních starostí. Hrají moc pěkně, je tu skvělá atmosféra. Máme v plánu zajít i na další plesy v nadcházejících víkendech,“ dodala se smíchem sympatická blondýnka, Hana Nováková.

Patnáct minut po jednadvacáté hodině se v sále rozhostilo ticho. Za bílými paravány rozmístěnými na parketu se chystalo velké překvapení, taneční představení z muzikálu Pomáda, který si připravil místní amatérský taneční soubor Druhý dech.

Choreografii na známou melodii Summer Nights skupině sestavila Svatava Krejčiříková. Skvěle zinscenované a odtančené scénky pak po právu vzbudily nadšený aplaus u diváků.