.„Oba na velmi slušné úrovnis plňovali všechny podmínky pro provozování pláže. Nakonec jsme se rozhodli pro pana Kocourka, protože má více zkušeností a u plumlovské přehrady už provozuje jedno občerstvení,“ zdůvodnil zastupitel Jiří Kremla.

Nový provozovatel by chtěl pláži vrátit její dřívější věhlas. „V první řaději ale musím dát trochu do pořádku, je totiž v dost zanedbaném stavu. Bude to běh na dlouhou trať a vyžádá si to investici v řádu statisíců korun,“ uvedl Radek Kocourek.

Pláž U Vrbiček by rád zvelebil ve třech směrech. „V první řadě je to sport. Chtěl bych obnovit volejbalové hřiště, vybudovat tři petanqueová hřiště a postavit tu betonový stůl na stolní tenis a pískoviště s houpačkami,“ vyjmenoval Kocourek, který na pláži hodlá pořádat i kulturní akce.

„Natáhneme k pódiu elektřinu tak, aby se tu daly pravidelně pořádat třeba folkové koncerty a country festiválky. Zatím nic megalomanského, jen takové komorní podniky,“poznamenal Kocourek.

Jak dodal, rekreanti budou mít k dispozici dřevěná lehátka a kiosek s pitím a chuťovkami, který bude otevřen nejpozději odpoloviny dubna alespoň o víkendech,“poznamenal Kocourek.

Obec Mostkovice se rozhodla pronajmout rekreační pláž U Vrbiček, protože její bývalý nájemník nesplňoval potřebná kritéria a tak mu obec smlouvu neprodloužila.