„Nabízeli jsme koupaliště obci. Pořád o tom na úřadě jednají a nejsou nám schopní říct, zda by do toho šli. My máme i jiné činnosti a sami se tak do provozování nepustíme," dodal Vladimír Jaroš.

Ten také uvedl, proč není snadné koupaliště vést.

„Nějací zájemci o nezamyslický areál byli, ale nedopadlo to. Každý zvažuje, zda se mu něco takového vyplatí. Nedá se na tom moc vydělat, muselo by se jet celoročně a navíc k tomu mít dobrou sezónu," uvedl Vladimír Jaroš.

Dosavadní pronájemce koupaliště Aleš Lonc potvrdil, že do budoucna s takovou činností nepočítá. Částečně i kvůli nízkým ziskům.

„Brát to na sebe nebudu a obec se mnou zjevně není ochotná spolupracovat. Každý to vidí, koupaliště prodělávají. Minulý rok třeba většinu srpna propršelo a bylo to na nic," řekl Deníku. Na dotaz, zda si myslí, že koupaliště letos otevře, odpověděl jasně. „Myslím si, že ne."

Budoucnost ve hvězdách

Podle starosty Nezamyslic Vlastimila Michlíčka jsou jednání o budoucnosti koupaliště stále v běhu.

„Jednáme o situaci čtrnáct dní. Řešíme, zda by obec koupaliště mohla převzít a za jakých podmínek. Pronajímatel ani nájemce nechtějí dále areál provozovat," potvrdil starosta městyse.

Situace ohledně otevření koupaliště nebyla úplně jasná už v květnu. Tehdy se objevila informace, že pronajímatel pravděpodobně nebude chtít pokračovat.

„Kdyby bylo trochu víc prostoru a času, tak by do toho Nezamyslice šly. Teď by se musel narychlo sehnat plavčík a lidi do restaurace. Musela by se udělat živnost," popsal starosta.

Samotní majitelé koupaliště se teď rozhodují, co se s plovárnou stane. Koupání by se lidé na jihu Prostějovska vůbec nemuseli dočkat.

„Je možné, že pozemky prodáme," uvedl Vladimír Jaroš.

Nezamyslice by se tím pádem staly další obcí, která by přišla o rekreační bazén. Připojily by se tak například k Otaslavicím a Skalce. Stejně tak i ve Vrahovicích uvažuje tamní Sokol o budoucnosti tamního areálu. I v tomhle případě se jedná o převodu na město.