Jak vznikla myšlenka na vybudování rodinného centra?

Podnikání se věnuji už patnáct let. Začínala jsem jako kosmetička, což je moje srdeční záležitost a tím žiji. Jednou jsem jela do Prahy na návštěvu za kamarádkou, která se věnuje cvičení kojenců v bazénu se slanou vodou. Když jsem k ní přijela, zrovna jí onemocněla kamarádka a musela jít do práce. Šla jsem s ní, a netušila jsem, že tím jsem si na sebe ušila bič. Cvičení ve slané vodě mě nadchlo a rozhodla jsem se tomu věnovat. Nikde v Prostějově jsem nemohla najít bazén se slanou vodou, tak jsem se rozhodla si ho postavit. Sama jsem netušila, co čeho jdu, a ze začátku jsem z toho byla zoufalá. Z první rekvalifikace jsem chtěla dokonce utéct. Nakonec jsem to však nevzdala a s manželem jsme se pustili do stavby rodinného centra, která trvala dva roky. Provoz bazénu jsme pak zahájili v roce 2011.

V čem je cvičení ve slané době specifické?

Slaná voda má stejné složení jako fyziologický roztok v těle, například voda v oku. Mořská sůl působí příznivě i na problematickou pokožku, nepálí do očí a pročišťuje dýchací cesty. Je ohřívaná na jednatřicet stupňů Celsia a tím, že je slaná a teplá, působí i na formování a posilování postavy. Cvičení ve slané vodě je dobré i pro lidi s nadváhou, protože při něm nepřetěžují klouby a páteř. Díky teplé vodě odbourávají tuky a nedochází u nich k jojo efektu.

Věnujete se i plavání kojenců, batolat a dětí do deseti let. Od kdy je vhodné chodit s dětmi plavat?

Nejlepší je začít s plaváním od chvíle, kdy se dětem zahojí pupík. Dítě je na vodní prostředí, v němž žilo po dobu devíti měsíců, přirozeně adaptováno, a proto z něj nemá strach. Plaváním se také prohlubuje citové pouto mezi matkou a dítětem. Tělíčko novorozence a malého kojence má navíc výbornou specifickou hmotnost. Hned poté, co posílí šíjové svaly, dokáže krásně ležet na hladině. Voda jej nadlehčuje, a proto mu umožňuje zvýšenou pohyblivost a je aktivnější. Díky zvýšení aktivitě dolních končetin se mu navíc zlepšuje střevní peristaltika. Děti pak tolik netrpí bolestmi bříška. Při cvičení dodržuji metodiku plavání podle Evy Kiedroňové, která sestavila psychosomatický vývoj dítěte.

Nabízíte programy na hubnutí nebo pro těhotné. To je široké spektrum.

Jsme rodinné centrum a ke každému se snažíme přistupovat individuálně. Chceme poskytnou péči jak dětem, tak seniorům. Jenom je škoda, že mnoho lidí ani neví, že u nás mohou čerpat příspěvky od pojišťovny na program na hubnutí či na plavání, a tím ušetřit.

Chystáte nějaké novinky?

Nově plánuji začít se cvičením v bazénu pro seniory. 

Ohlasy návštěvníků „Do rodinného centra chodíme na kurzy plavání s naším osmiměsíčním synem Adamem. Chodíme dvakrát týdně a teprve jsme s tím začali, máme za sebou pět návštěv," řekl Kamil Vysloužil z Prostějova, zatímco sledoval, jak jeho syn řádí v bazénu s maminkou Pavlínou. „Navštěvujeme kurzy plavání už přes rok. Můj čtyřletý syn Pepík má atopický ekzém, takže z chlorované vody má vyrážku. Jsem spokojená, protože lektorka se věnuje každému dítěti individuálně," pochvalovala si Radka Marková z Držovic.