„Před cukrárnou by měl být parčík s fontánou," potvrdil v úterý odpoledne Zdeněk Fišer, náměstek primátora prostějovského magistrátu. Dodal, že město tam vlastní prostor o rozloze zhruba 900 metrů čtverečních.

„Na místě tržnice se pak počítá s multifunkčím objektem," sdělil Fišer. Přiblížil, že dole v budově by měly fungovat obchody a služby. Horní podlaží pak poslouží k bydlení.

„Architekt Zajíc, který před zhruba dvěma desetiletími zpracoval platný územní plán městské památkové zóny, navrhl, aby nová budova u kostela sloužila mimo jiné i jako zázemí pro aktivity církve," zmínil náměstek Fišer.

Manthellan v přípravách

Olomoucký investor Manthellan, který chce plochu tržnice zastavět, o záměrech s tímto prostorem nehovoří.

„O přesném využití místa ještě není rozhodnuto. Projekt se nachází v přípravné fázi, kdy se chystá například dokumentace či marketingové plány," sdělil v úterý Juraj Aláč, mluvčí projektu Galerie Prostějov.

Kam s tržnicí?

Vlastimil Lejsek, jeden z autorů loňské petice za zachování tržnice na stávajícím místě míní, že přesunutí tržnice mimo centrum může znamenat její konec.

„Nová tržnice prý má stát u obchodního domu Kubus v Plumlovské ulici. To je mrtvá oblast. Zákazníci tam chodit nebudou," prohlásil.

Vedení města adresoval e-mail, v němž navrhuje kompromisní řešení.

„Tržnice by mohla fungovat třeba ve Školní ulici," sdělil Lejsek, který netrpělivě čeká na odpověď. Loni zastupitelé většinou hlasů petici smetli ze stolu.

SOUVISEJÍCÍ:

Kam s tržnicí? Radní jsou nadšení z prostor za Kubusem

Tržnici u Kubusu nechceme, vzkazují městu prodejci i zákazníci

Jak se na parčík dívají prostějovští politici?

Tomáš Blumensteim, zastupitel za ODS a šéf komise výstavby při prostějovském magistrátu, hodnotí plány města týkající se lokality mezi Komenskou ulicí a náměstím T.G. Masaryka takto: „Proti přemístění tržnice a založení parku z obecného pohledu nic nemám."

Výstavbu obchodní galerie pod taktovkou Manthellanu pak Blumenstein bere jako přínos k oživení centra města.

„Pokud se samozřejmě projekt uskuteční," podotkl k tomu Blumenstein.

Jak by se nový park v centru zamlouval Janu Navrátilovi, šéfovi Strany zelených v Prostějově? „Parčík by se mi líbil. Jen bych to tam nějak pořešil s parkováním," reagoval Navrátil.

Připomněl, že na prašné ploše před kavárnou denně stojí desítky vozů. „Třeba v Nice mají nahoře zeleň a pod ní v dvou podlažích odstavné plochy pro automobily," krčí rameny Navrátil.

Miroslav Chytil, zastupitel za KDU-ČSL a ředitel Muzea Prostějovska, nechtěl v úterý záležitost komentovat. „Nemám k tomu žádné podklady," nechal se slyšet.