Bagry těží usazeniny.

"Revitalizace pivovarského rybníčku ve Vrahovicích probíhá dle harmonogramu. V současnosti dochází k odtěžování sedimentu ze dna rybníčku a jeho odvozu," informuje o aktuálním stavu náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že po odtěžení přijde na řadu finální úprava dna a zpevnění břehů, zhotovení nového vtoku a výtoku z rybníčku a terénní úpravy včetně nové zeleně.

Zahájení revitalizace Pivovarského rybníčku v Prostějově - 16. 3. 2022

Zdroj: DENÍK/Zdeněk Vysloužil

Vrátí se bruslení i koupání

Rybníček, jak ho zná každý rodilý Prostějovan, byl v minulosti vyhledávaným odpočinkovým místem. Lidé žijící na přilehlém sídlišti se tam chodili koupat a v zimě bruslit. Minimálně čtyřicet let se však s nádrží nic nedělalo a stala se tak přirozeným smetištěm. To vše by se mělo ještě letos změnit. Město plánuje z místa vytvořit volnočasovou zónu.

V blízkém okolí říček Romže a Hloučely se chystá revitalizace, jejímž výsledkem bude několikahektarová relaxační zóna. 2. 2. 2022
U soutoku Romže a Hloučely vznikne relaxační zóna. S čím konkrétně počítá?

Příjemné posezení s blízkým občerstvením

"Samotná vodní nádrž bude vybavena nášlapnými kameny a brouzdalištěm pro děti. Okolí bude osazeno lavičkami a odpadkovými koši," sdělila náměstkyně primátora Milada Sokolová, která dodává: "Jsem ráda, že se vytvoří další zajímavé místo pro aktivní odpočinek v přírodě. Atraktivitu lokality zvyšuje i oblíbená letní restaurace s atrakcemi pro děti hned vedle Pivovarského rybníčku."

Dokončení revitalizace Pivovarského rybníčku je plánováno do 31. srpna letošního roku. Celkové náklady by se měly pohybovat okolo třinácti milionů korun.

Pivovarský rybníček ve Vrahovicích - 10.12. 2021
Nášlapné kameny i relaxační zóna. Pivovarský rybníček už brzy zvelebí