Účastníci se mohou zapisovat od dvou do tří hodin, vlastní soutěže pak probíhají až do osmi hodin večer, kdy bude i slavnostní vyhlášení vítězů. Akci pořádá sbor dobrovolných hasičů v Seči ve spolupráci s pivovarem Litovel.

Pro soutěžící jsou připraveny čtyři tradiční a jedna nová disciplína.

"Každý rok vždy jednu disciplínu obměňujeme. Její zadání řekneme soutěžícím až v co nejkratším čase před zahájením pětiboje, aby se na ni nemohli předem nijak připravovat. Někteří účastníci totiž chodí na pětiboj každý rok a tak si některé soutěže dopředu nacvičují," vysvětlil člen sboru dobrovolných hasičů v Seči a hlavní rozhodčí akce Oldřich Hrubý. Dodal, že díky tajemné disciplíně se pětiboj stává nepředvídatelným.

Parádní discipílny

První disciplínou je tradiční pití piva na čas. Pro muže je připraven půl litr tohoto zlatého moku, pro ženské závodnice pak tři deci. Další soutěž se jmenuje Barman a spočívá v nesení pěti půllitrů vody na otočeném pivním tácu. Soutěžící musí projít složitou dráhu a dostat se znovu na start. V disciplíně s názvem Skladník pak musí účastníci poskládat pivní přepravky, které budou ledabyle rozmístěné po dráze, na sebe. Pro muže jsou připraveny čtyři takové krabice, pro ženy o jedna míň.

„Nejzábavnější disciplínou programu je tradiční Sečská neckyáda. Muži při ní musí přeplavat požární nádrž tam a zpět v co nejrychlejším čase, ženy poplavou jen poloviční vzdálenost," řekl Hrubý.

Pro diváky je připraveno občerstvení, maso z grilu nebo z udírny a samozřejmě i Litovelské pivo. Po vyhlášení výsledků se mohou soutěžící i diváci zúčastnit soutěže s názvem „Sečské Tuplák".(sax)

AUTORKA: PAVLÍNA SAXOVÁ