„Děkujeme dobrákům, kterým nestačí pivko a limča za zdemolování budky a chlaďáku a ukradení sudů s pivem. Uškodili jste nejen nám, ale i slušným lidem, kteří nyní k budce zbytečně vyráží,“ informoval příznivce budky na facebooku Tomáš Bábek s tím, že o jejím znovu otevření bude výletníky včas informovat.

Zloděje se pokusí dopadnout policisté.

 "Bohužel však netrvalo ani měsíc a budku „navštívil“ nezvaný návštěvník, který se do ní násilím vloupal a odcizil sud s pivem i sud s malinovou limonádou. K tomu se pokusil odcizit ještě i výčepní zařízení, to se mu však nepodařilo," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Předběžná škoda je vyčíslena na pět tisíc korun.

Pokud policie pachatele dopadne, hrozí při prokázání viny odnětí svobody za zločin krádeže trest odnětí svobody na dva roky až osm let. 

Stovky návštěvníků neskrývají rozhořčení

Pivní bar u Ptenského Dvorku do dnešních dnů navštívily už stovky zájemců o občerstvení.

Zpráva o vykradení budky tak obletěla v úterý na Prostějovsku sociální sítě a lidé vesměs nešetří rozhořčením.

„Hyenismus nezná meze! Jste nechutní žebráci. Doufám, že si vás karma najde,“ nechala se slyšet na adresu zlodějů například Jana Šmídová.

„Opět se ukázalo, jak si lidé umí vážit věcí. Je to velká škoda,“ smutní Martina Štugelová.

„Tak přece jenom. Ach jo. Doufala jsem, že lidé teď budou aspoň ohleduplnější a budou si více vážit věci. Ale darebáka nezastaví nic,“ shrnula Lída Kouřilová ve svém ohlasu, co si myslela i velká většina dalších diskutujících.