K samoobslužnému výčepu mířily během svátečního dne desítky výletníků, které během šlapání do pedálů postihla žízeň.

„O pivní budce ve Věrovanech jsem vůbec nevěděl. Máme tady zastávku prvomájové cyklistické akce Mikroregionu Království, a jsem mile překvapen,“ hodnotil zhruba padesátník. V cyklistickém dresu s helmou na hlavě si vychutnával právě natočené pivko.

Dobře zásobená dřevěná budka pod moruší je jednou z mála možností na zhruba padesátikilometrové trati spojující obě středomoravská města, kde si cyklisté mohou zakoupit občerstvení.

Výčep je na ideálním místě

Vlastnoručně načepovaným pivem nebo limonádou se zde mohou osvěžit teprve pár měsíců. „V provozu je od loňska. Jezdí tudy mraky cyklistů a hospoda je do kopce. Toto místo je ideální,“ vysvětloval pan Zbyněk z Věrovan, jenž pomáhá majiteli zajišťovat provoz novinky.

Na čepu jsou dvě značky, které si milovníci zlatavého moku mohou vychutnat ze sklenice. Ty najdou na polici nad „dřezem“ hned vedle budky. „Máme i různé nealko,“ dodal pan Zbyněk a spěchal doplňovat limonády, které během teplého prvomájového počasí rychle mizely.

Osvěžovna má i umývárnu

U sympatické osvěžovny je k dispozici „umývárna“ a příjemné posezení v zeleni.

Provoz samoobslužného výčepu "pod moruší" ve Věrovanech je založen na důvěře provozovatele v serióznost návštěvníků, stejně jako v případě podobných zařízení pro turisty fungujících na několika místech v Olomouckém kraji.