Jaroslav Svozil: Dospělých hráčů je u nás málo

O situaci ve fotbalovém oddílu SK Sokol Pivín jsme mluvili s trenérem A-mužstva Jaroslavem Svozilem.

Jak jste v Pivíně spokojeni s minulou fotbalovou sezonou v I. B třídě?

Před jejím zahájením jsme byli optimisty, na hostování přišel Petr Fialka z Němčic nad Hanou. Dva týdny před začátkem se nám ale zranil Pavel Zbožínek a Libor Žondra odešel na hostování do Určic. Osa mužstva se rozsypala, ztráta obou hráčů byla znát, první zápasy se nám nevydařily. Chybělo sebevědomí, když jsme dostali rychlejší gól nebo dva, tým předčasně kapituloval. Když se potom ale vrátil po vyléčeném zranění Karel Spáčil, prakticky osobnost našeho mužstva, která dokáže tým patřičně stmelit, nastalo ke konci podzimu období lepší. Protože jsme dostali na podzim hodně branek, museli jsme na tom v zimě zapracovat.

Začátek jara byl dobrý, nastalo uspokojení a když jsme se začali bodově přibližovat k týmům středu tabulky byli jsme v soutěži zachráněni. Skončili jsme s třiceti získanými body na desátém místě tabulky, na devátém měl Tovačov, také s třiceti body, lepší skóre. Všechny naše podzimní i jarní mistrovské zápasy, tedy 26, odehráli Jiří Vláčilík a Ondřej Mlčoch, o jeden méně Tomáš Vrba. Nejlepšími střelci byli se sedmi góly Karel Spáčil s Petrem Fialkou.

V mužstvu se vystřídalo 27 hráčů, z toho sedm dorostenců…!

Budete před příští sezonou mužstvo doplňovat?

To lze dnes velmi těžko, dospělých hráčů je na Prostějovsku málo. Chceme udržet na hostování brankáře Radka Brablece z Čechovic, rýsuje se nám nový hráč na postu útočníka, budeme zkoušet i jednoho hráče z nižší soutěže a doplňovat mužstvo z našeho dorostu.

Jak si vedou vaše mládežnické týmy?

O žákovské družstvo, které hraje na slušné úrovni v okresním přeboru, se starají trenéři Miroslav Hýžďal a Jaroslav Baroš, dorost skončil v okresním přeboru na třetím místě. Když přišel před dvěma roky k našim dorostencům a trenérovi Radomíru Ježkovi i trenér Stanislav Prečan, začala se jejich herní kvalita postupně zvyšovat a dnes už můžeme uvažovat o tom, že se budeme v sezoně 2009 – 2010 snažit bojovat o postup do krajské soutěže.

Daří se pivínskému fotbalu ekonomicky?

Podporu máme ve vedení obce v čele se starostou Janem Vránou, něco vydělá restaurace na hřišti a jsou zisky z pořádaných šibřinek i dalších zábav. Nechybí ani místní sponzoři z malých firem. Mohli jsme s přispěním obce vyměnit u šaten okna a dveře za plastová, náš fotbalový areál stárne a opravy si už po letech zaslouží. Podařilo se nám dobře prodat nadějného Libora Žondru do 1.HFK Olomouc. Už když jsem k mužstvu jako trenér nastoupil, hned jsem tvrdil, že tento vysoký a tvrdý hráč bude mít brzy ligové parametry.

Na co jsme ještě zapomněli?

Chtěl bych poděkovat za práci a péči o pivínský fotbal ještě nedávnému předsedovi oddílu Jiřímu Sigmundovi i novému Viktoru Švédovi, Martině a Pavlu Sedlákovým za starost o rekvizity a pokladnu, v neposlední řadě i Vladimíru Nakládalovi mladšímu, Romanu Nakládalovi a Miroslavu Kotkovi za vzornou údržbu od minulého roku uměle zavlažovanému trávníku, i řadě dalších obětavců.

VLASTIMIL KADLEC