Ovčáček přijel bez hlavy státu. Večerní ostatková zábava měla několik vrcholů. Po příchodu chasy, veřejného přečtení hříchů místních obyvatel a pověšení práva pod strop kulturáku, se dostavila nečekaná návštěva.

Za tónů prezidentské fanfáry vjel do sálu s invalidním vozíkem známý poradce prvního muže Jiří Ovčáček, který ovšem vinou své indispozice hlavu státu zapomněl v předsálí. Při opakovaném ceremoniálu už vše vyšlo a Miloš Zeman tak mohl osobně pozdravit všechny přítomné.

Prostějovský masopust bavil děti i dospělé po celou sobotu. 26.2. 2022
VIDEO: Centrum Prostějova ovládl lidový hodokvas s pravou zabíjačkou

"Vždycky něco vymyslíme, tentokrát byl ale na přípravy krátký čas. Navíc do toho přišla ta válka, ze které nemám já ani všichni ve Větřáku dobrý pocit. Už jsem jednu agresi ze strany Rusů zažil a je to tady znovu," komentoval jeden ze zakladatelů Větřáku a jeho vůdčí osobnost Jiří Vrba.

Vyplácení na gatě se osvědčilo. Mnohaletá tradice, při které místní hříšníci dostávají na zadek, sklízí tradičně největší aplaus. Předchází mu čtení z úřední listiny, do které se zaznamenávají všechna známá a mnohdy i tutlaná provinění.

Střední zdravotnická škola odstartovala prvním letošním plesem sezónu v prostějovském kulturáku. 25. 2. 2022
Konečně zase plesáme. Podívejte se, jak si to užila prostějovská zdravka

"My toho víme hodně. Máme rozsáhlou síť informátorů, zvláště nově nabrané mladé kopařky se v tomto oboru osvědčují," smál se Vrba s tím, že do klády bude uvržen i starosta, který se bude muset draze vykoupit.

Ostatková zábava s hudebním doprovodem skupiny Romantica se protáhla až do brzkých nedělních hodin. Masopustní veselí vyvrcholí v Pivíně v úterý, kdy v podvečer dojde na pochování Barborky basy za doprovodu dechovky Vřesovanka.

Zakladatelem a dlouholetým prezidentem Divadelní společnosti Větřák je Jiří Vrba.
V Pivíně se lidé bavit umí. Jak se stal Větřák Větřákem?