Řidiči si z padesátky hlavu příliš nedělají. Svědčí o tom statistická čísla, kdy za měsíc říjen odhalil radar pouze v Brněnské ulici 877 překročení povolené rychlosti.

"Drtivá většina přestupků bylo překročení rychlosti do sedmdesáti kilometrů v hodině. Našli se ale řidiči, kteří se blížili stovce," komentovala náměstkyně primátora Alena Rašková s tím, že výše zmíněný počet rychlejších řidičů už dostane pokutu.

Po Brněnské se přidaly další dva lovci rychlosti. "Další dva radary jsou už nainstalované v Olomoucké ulici a v ulici Dolní," potvrdila Rašková, která doplnila, že město počítá ještě s instalací radarů ve Vrahovické ulici a na Vápenici.

Kamenná socha svatého Jana Nepomuckého střežící most přes říčku Hloučelu se stala terčem vandalů. Ulomili jí pravou ruku s křížem. 1.12. 2021
Svatý Jan Nepomucký u Hloučely přišel o ruku. Znovu vinou vandalů

Kamery zachytily i cizince

Z celkového počtu automobilů, které překročily v Brněnské ulici povolenou rychlost hrají prim tuzemské registrační značky. "Mezi vozidly zachycenými kamerovým systémem jsou i slovenské, polské nebo ukrajinské registrace," informuje náměstkyně. Vcelku exotickým přestupkářem byly vozidla registrovaná ve Velké Británii nebo Rumunsku.

V současnosti jsou v Prostějově tři radary. V Brněnské ulici u kostela svatého Cyrila a Metoděje. V Olomoucké ulici přibližně sto metrů od železničního přejezdu a v ulici Dolní nedaleko od odbočky do Mojmírovy ulice.

Podstavec, na kterém stála do podzimu 2017 lokomotiva 310.127 zlikvidovaly bagry. 1.12. 2021
Mašinka se k nádraží už nikdy nevrátí. Podstavec zlikvidovaly bagry

Nákup a instalace zařízení stála městskou kasu 3,4 milionu korun. Měření rychlosti už v Prostějově před lety fungovalo. Jedenáct stacionárních zařízení na měření rychlosti od společnosti Czech radar sice stále straší řidiče, ale od roku 2012 už jejich rychlost nezaznamenává. Stávající radary ležící devět let ladem, jsou momentálně nefunkční.