„Je to dobrá zpráva pro zájemce, mělo by to urychlit procesy spjaté s pilou,“ konstatoval ředitel Javořice Jan Vařeka.

Bližší informace ale poskytnout nechtěl. „Učiním tak za deset dnů,“ slíbil.

Zaměstnanci pily ve Ptení dostali na konci června letošního roku výpovědi. Nyní jsou tedy v polovině dvouměsíční výpovědní lhůty.

Lidé doufají, že se pila znovu rozjede

„Snad se vše konečně změní k lepšímu. Nechtěli bychom to zakřiknout, ale naznačovali nám, že by se provoz mohl znovu rozjet,“ nechal se slyšet jeden ze tří set zaměstnanců, kterým pila dávala práci. Ze situace jsou většinou nešťastní.

„Zkuste si představit, jaké to musí být pro čtyřčlennou rodinu, když oba rodiče pracují ve firmě, která vám třeba dva měsíce nedá výplatu,“ doplnil svého kolegu další muž.

Oba dojížděli do Ptení z obce vzdálené od pily tři kilometry, své jméno však uveřejnit nechtěli.

Zaměstnanci pily jsou od ledna doma a pobírají sedmdesát procent mzdy. Finanční situace podniku není dobrá. Několik měsíců dluží za elektřinu a i některým přepravcům, kteří vozili dřevo.

Lesy ČR čekají skoro na 190 milionů

Stažení návrhu na vyhlášení úpadku společnosti ve středu odsouhlasil Krajský soud v Brně a tím bylo řízení fakticky zastaveno.

„CE Wood nám v jednáních, která jsme vedli, poskytl dostatečné garance, že své závazky uhradí,“ vysvětlil stažení návrhu generální ředitel Lesů České republiky Svatopluk Sýkora.

Pohledávky Lesů vůči CE Woodu se z původního dluhu sto padesáti šesti milionů zvýšily na sto osmdesát šest milionů korun.

Pila se zastavila kvůli globální hospodářské krizi. Po dřevu výrazně klesla poptávka.