"Správcování v kempu mě zcela naplňuje. Kolikrát se ale jedná o práci, která je na úkor rodiny, nervů a zdraví. Mám to tak, že sezonu jedu bez přestávky a přes zimu se dávám zdravotně do kupy. Beru to ale jako velkého koníčka, kdybych to vnímal jinak, tak už bych tady nebyl," vyznal se ze svého vztahu k vedení kempu Petr Piňos s tím, že má ke Žraloku srdeční vztah.

"Prožil jsem zde celé dětství. Tatínek se pod tehdejším Svazarmem v kempu angažoval. Každou neděli byly makrely z udírny, velká za deset, malá za pět. Pamatuji si, že se vždycky prodalo okolo dvou metráků makrel," vzpomíná současný správce.

Akcí by bylo na dva kalendáře

"Před mým nástupem se ve Žraloku konaly pouze Trabant sraz a Keltská noc. Abychom zvýšili návštěvnost kempu, vždycky jsem na víkendy, někdy i v týdnu pozval nějaké muzikanty. Nakonec to dopadlo tak, že za těch deset let děláme takové monstr akce, na které chodí tisíce lidí. Potřeboval bych, aby měl měsíc osm týdnů," usmívá se kempař a dodává: "Je strašně zajímavé, že se k nám stahuje spousta muzikantů. Já je vzájemně seznamuji a vznikají tak společné projekty. Dohromady se ve Žraloku dali například Vašek Řihák a Honza Jiříček a je z toho kapela Moravians."

Praštit s tím už chtěl nesčetněkrát.

"Vždycky je to tak, že na začátku sezony jsem rozjetý a plný euforie. Ke konci srpna si pak už říkám, že si najdu jinou práci. V říjnu se už ale zase začínám těšit na další léto," říká Piňos a přibližuje svou pracovní náplň: "Mou povinností je o všem vědět a v případě závad vše co nejrychleji opravit. Od ucpaných záchodů, neodtékajících umyvadel a vynášení odpadků, se musím starat i o veškerou organizaci a manažerskou činnost. Domluva s organizátory různých akcí musí být taková, aby byly obě dvě strany spokojené."

Všichni kromě prezidenta

Ve Žraloku už byli všichni kromě prezidenta.

"Navštívila nás celá řada osobností z řad herců, sportovců, muzikantů, zpěváků nebo politiků. Točila se zde spousta videoklipů, zkoušelo se zde divadlo. Z politiků tu byli od premiéra přes ministry, poslance, senátory, primátory a hejtmany úplně všichni s výjimkou prezidenta," nechtěl nikoho konkrétně jmenovat Petr Piňos a s úsměvem dodal: "Jsme apolitický kemp. Na nikoho se nepovyšujeme a před nikým se neponižujeme, vítáni jsou všichni, ať jsou takoví nebo makoví."

Po nové kuchyni a sociálním zařízení přijdou na řadu další věci.

"Kemp potřebuje dvě stěžejní věci. Napojení na kanalizaci a nové chatky. Kanalizace se dočkám, doufám, že se dožiju i těch nových chatek," uzavírá věčně dobře naložený kempař.