Předehrou bylo napadení voleb někdejší starostkou. Ta viděla příčinu svého neúspěchu v rodovém uspořádání obce. „Oni tady mají všichni velké rodiny, které poslali hlasovat. Já tady nemám nikoho, tak jak to mohlo asi dopadnout,“ stýskala si Marcela Soviarová nedlouho po říjnových komunálních volbách.

Na manipulaci voleb si stěžovala u soudu a podala trestní oznámení na policii. Soud její stížnost zamítl, to však podle ní nic neznamená. Na současné vedení Pavlovic podala ještě trestní oznámení pro stalking, tedy obtěžování prostřednictvím telefonu. Lidé kolem nového starosty Barneta nelenili a podali na bývalou starostku trestní oznámení rovněž. Kvůli „nepořádkům“ při předávání elektronických dokumentů obecnímu úřadu.

Divoké zastupitelstvo

Poslední představení uspořádaly obě skupiny v pondělí při veřejném zasedání obecního zastupitelstva. Exstarostka Soviarová vyslala na zasedání jako svého zástupce Pavla Reicha z Brna, který je znám svou snahou o odtržení brněnských čtvrtí Dolní Heršpice a Přízřenice od města.

Současnému vedení obce se zřejmě zdálo, že jednání není zase tak veřejné, aby na ně byl tento člověk vpuštěn. I zde se podle bývalé starostky projevily rodové vazby.

„Účast zmocněnce opozice se stala trnem v oku Barnetovu nevlastnímu bratru s několika kumpány, kteří odmítli zmocněnce opozice vpustit do objektu úřadu na veřejné zasedání zastupitelstva a bránili mu ve vstupu vlastními těly, jeden z nich tak činil dokonce i po příjezdu policie,“ hodnotí a popisuje poslední události Marcela Soviarová.

Po příjezdu policejní hlídky se situace na scéně uklidnila a Pavel Reich byl nakonec vpuštěn dovnitř. Přesto i on podal nakonec na policii trestní oznámení pro útisk a omezování svobody.

Policejní vyšetřování

Podle Soviarové nesou určitou vinu na incidentu i muži zákona. „Domnívám se, že svůj podíl na tomto excesu má také policie v Němčicích nad Hanou, a to kvůli poněkud vlažnému přístupu k vyšetřování několika trestních oznámení na starostu Barneta a další zastupitele,“ prohlásila bývalá starostka.

Policie se všemi podněty z Pavlovic u Kojetína zabývá. „Evidujeme celkem čtyři trestní oznámení ze třech různých zdrojů. Konáme všechno tak, jak nám ukládá zákon, podobné nařčení tedy musím odmítnout. Paní Soviarová má možnost nahlédnout do spisu a kdykoli se o tom přesvědčit,“ prohlásila prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

Vůdkyně pavlovické opozice už policii o informace požádala a vyšetřovatelé jí vyhověli.

Starosta k věci jen krátce

Starosta Pavel Barnet odmítl nedávný incident, ale i celou situaci v obci komentovat. „Nebudu se vyjadřovat k ničemu, co dělá paní Soviarová. Akorát hází špínu na všechny kolem sebe. Opravdu to nebudu komentovat,“ řekl do telefonu. Jeho hlas zněl unaveně a rezignovaně.

Je pravděpodobné, že tragikomické události v Pavlovicích u Kojetína, které sleduje celý okres, nejsou ještě zdaleka u konce. (pam)

Redakce Prostějovského deníku se rozhodla ukončit diskusi pod tímto článkem, protože zde byla často porušována pravidla diskusí.
VSTŘÍCNÝ KROK - O ZRUŠENOU DISKUSI K TOMUTO ČLÁNKU ALE NEPŘIJDETE, VE FORMÁTU PDF JI NAJDETE ZDE: Uzavřená diskuse k článku

DÁLE UPOZORŇUJEME, ŽE DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY K PAVLOVICÍM, KTERÉ BY SE PO ZRUŠENÍ TÉTO DISKUSE MOHLY ZNOVU OBJEVIT U NOVÝCH S PAVLOVICEMI NIJAK NESOUVISEJÍCÍCH ČLÁNKŮ, BUDEME BEZ VYJÍMEK MAZAT, POPŘÍPADĚ IP ADRESY JEJICH AUTORŮ BLOKOVAT.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku