„Doufala jsem, že ty otevřené pavlače, kterými nám do domu prší a v zimě sněží, zakryjí co nejdřív. Že to nemusí být ani do Vánoc? To nemyslí vážně!“ reagovala na vyjádření radnice Hana Burešová, která v čele místních nájemníků bojuje za úpravy městské budovy. Ta byla řádně zkolaudovaná v roce 2006.

Burešová zhruba od počátku loňského roku opakovaně upozorňovala na závady a nedostatky domu. Popisovala kupříkladu, že do budovy prší a sněží, klouže a namrzá v ní dlouhé schodiště, praskají betonové podlahy, lidem zatéká pod prahy a plesnivějí tu stěny.

Stěžovala si i na nízký plot kolem stavby, který přelézali zloději. Radnice si dlouho zacpávala uši, ale nakonec se přece uvolila, že s uvedenými záležitostmi něco udělá.

„Z rozpočtu jsme vyčlenili jeden a půl milionu korun, které použijeme na úpravy domu,“ informoval ve středu prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák. Jak však doplnil jeho kolega Vlastimil Uchytil, žádný termín, kdy budou stavební práce zahájeny, nebyl ještě stanoven.

„Opravy a reklamace závad provádíme postupně,“ ujistil Pišťák.

Podle Hany Burešové se v bytech nájemníků neobjevil zatím nikdo, kdo by posoudil stav bydlení. „Ještě se nás ptali, kdy budeme doma nebo kdy mají zavolat, aby se na ty závady mohli přijít podívat. Nikdo se už ale neozval,“ krčí rameny.

Přesto však jedna věc udělala Haně Burešové radost. Radní totiž slíbili, že se příští rok pustí u domu do dětského hřiště. „Jsem za něj ráda,“ děkuje Burešová.

Stavba pavlačového domu v Jezdecké ulici v Prostějově přišla na pětačtyřicet milionů, přičemž zhruba polovinou přispělo ministerstvo financí.