Novým majitelem nemovitosti by se měla stát pražská společnost DATOM service. Tato firma totiž nabídku Hangurbadžových přeplatila o více než dvě stě tisíc korun.

„Úterní rada města doporučila zastupitelům schválit prodej tohoto objektu. Zájemci jsou tři. Jeden z nich nám však dal nejlepší nabídku a právě on by měl dům získat,“ uvedl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil. Dodal, že onen kupec nabízí za dům částku blízkou ceně odhadní.

Podle materiálů rady města bylo pro uzavření kupní smlouvy na dům stanoveno následující pořadí zájemců. Prvním je společnost DATOM Service s.r.o., se sídlem v Praze, jež nabízí kupní cenu ve výši 620 tisíc korun, druhými jsou manželé Zdeněk a Lenka Hrabalovi z Klenovic na Hané, ti hodlají dát 400 tisíc korun, a třetí je Táňa Hangurbadžová z Partyzánské ulice číslo 8. Ta podle konšelů chce zaplatit 360 tisíc korun.

„Dnes jsme byli na radnici a víme, že jsme až třetí. Teď máme strach, co s námi bude. Nechceme s třemi dětmi skončit na ulici,“ netají obavy Hangurbadžová. Tvrdí, že jejich dnešní nabídka městu byla čtyři sta tisíc za dům, ve kterém bydlí.

„Pokud by nám dala banka hypotéku, pak bychom složili snad i šest set tisíc v hotovosti,“ řekla se strachem v očích. Ptá se, kdy se bude o prodeji rozhodovat.

„Tento bod je na programu městského zastupitelstva, jež se bude konat příští úterý,“ informovala prostějovská mluvčí Jana Gáborová.
Nájemnice teď přemýšlí, co ji čeká. „Pokud dům dají někomu jinému, tak by nám měl nový majitel zajistit stejné bydlení i nájem, jaký máme teď,“ míní a poukazuje, že žije v třípokojovém domku a nájem má kolem tří tisíc korun měsíčně a smlouvu na dobu neurčitou.

Deník zjistil, že jedním ze dvou jednatelů nejmovitějšího z kupců, pražské společnosti Datom service, je šéfka jídelny ZŠ Dr. Horáka Prostějov Helena Hermanová.

„Datom service neznám. Proč voláte?“ reagovala v pátek odpoledne na dotaz ohledně firmy Hermanová. Když se dozvěděla, že redaktor telefonuje kvůli budově v Partyzánské ulici číslo 8, tak krátce promluvila.

„Dům máme zájem koupit,“ potvrdila. Na otázku proč kupuje nemovitost obsazenou nájemníky, však již nestihla odpovědět. Jak totiž prohlásila její kolegyně z jídelny, odběhla Hermanová něco řešit s ředitelem ZŠ Dr. Horáka. Protože Hermanová nebyla ani v pondělí k zastižení, uklidňoval vystrašené nájemníky místostarosta Vlastimil Uchytil. „Mají platnou nájemní smlouvu, která přejde na nového majitele,“ konstatoval.

Důvodem proč prostějovská radnice nemovitost prodává je fakt, že jej nemíní opravovat. „Dům se snažíme prodat již několik roků. Je na seznamu zhruba dalších deseti takových nemovitostí,“ zmínil se Vlastimil Uchytil. Není bez zajímavosti, že Táňa Hangurbadžová podle svých slov nabízí za dům již více než rok tři sta šedesát tisíc. „Už třikrát mi ale koupi neschválili,“ pokrčila rameny směrem k městu.