Radnice na žádost občanů zrušila nevyužívaný prostor na sušení prádla a opraví i přiléhající silnici.

„Ve vnitrobloku bude jednadvacet parkovacích stání a jedno místo pro handicapované řidiče. Projekt úprav v této lokalitě vznikl na základě žádosti občanů,“ potvrdila Petra Pavlásková z odboru rozvoje a investic městského úřadu.

Celkovou dobu rekonstrukce si nikdo netroufá přesněji odhadnout. Na místě budoucího parkoviště je totiž nejdříve nutné obnovit kanalizační síť.

Počet parkovacích míst ve městě je nedostačující. Výmluvně to potvrzují ulice přeplněné stojícími auty v obou směrech. V centru by mohla problémy s parkováním částečně vyřešit plánovaná stavba pětipodlažního parkovacího domu s kapacitou 260 stání. Na sídlištích však pomůže pouze kompromis mezi dvěma požadavky: na rozlohu veřejné zeleně a odstavnou plochu pro auta.

„Je škoda, že i jinde ve městě nemohou nevyužívané sušáky na prádlo vyměnit za parkoviště. U nás na sídlišti by to určitě nešlo. Kolem sušáků žádná cesta nevede a na rozdíl od Bulharské, bychom přišli o pořádný kus trávníku,“ poznamenala Petra Snášelová ze sídliště Hloučela.
K rozšíření parkovací plochy má v letošním roce dojít také na Sídlišti Svobody v rámci regenerace většího počtu panelových domů.

„Výhledově se se zvýšením parkovacích míst počítá rovněž na sídlištích E. Beneše a Dolní. V obou posledních případech je tento záměr zatím ve stádiu debaty s místními obyvateli,“ informovala mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová.