Radnice před pár dny požádala o vydání územního rozhodnutí a v nejbližší době bude projekt připravený k žádosti o dotace z evropských fondů.

„Už aby to tady bylo opravené,“ pokyvuje hlavou třicetiletá Eva, která od místního nádraží jezdí do Čelechovic.

Chodníky i nástupní místa ve Sladkovského ulici jsou rozbitá, čekárna páchne a její omítku hyzdí klikyháky sprejerů.

„Měli by zde udělat i cyklostezku, vyřešit parkování a postavit bezpečný přechod přes železniční trať,“ říká.

A právě to radnice zamýšlí.

„Ve Sladkovského ulici vybudujeme několik desítek parkovacích míst, přičemž pro autobusy vzniknou parkovací zálivy. Zrekonstruujeme chodníky, postavíme nové přístřešky pro cestující a v okolí přibude i nová zeleň. Pro cyklisty pak položíme stezku, která překročí trať v místě plánovaného přechodu mezi Havlíčkovou a Olomouckou ulicí. Budou na něm závory,“ slíbil Antonín Zajíček.

Nová cyklostezka

K nové cyklostezce, po níž spolu s rozšířením parkovacích míst volají Prostějované snad nejvíce, poznamenal, že ve finále propojí ulice Rejskova a Pod Kosířem s Držovicemi i Smržicemi.

„Stezka povede po Sladkovského ulici směrem k sídlišti E. Beneše a napojí se na dokončovanou trasu od odbočky k fotbalovému areálu po autobazar před Držovicemi v Olomoucké ulici,“ přiblížil Zajíček.

Lidem, které zajímá, jak se odtamtud dostanou k nákupní zóně u Tesca, do Olšan, nebo po loni otevřené stezce do Smržic vzkázal:

„Prostějovské radnici zbývá majetkoprávně dořešit pouhých pětadvacet metrů čtverečních, abychom se dostali na hranici Držovic, tedy k odbočce k Pozemním stavbám. Pak už bude na tamním obecním úřadu, zda a kam trasu pro cyklisty prodlouží.“

Starostka Držovic Blanka Kolečkářová už dříve prohlásila, že peníze na protažení cyklostezky k Tescu obec v pokladně nemá. Ve čtvrtek nebyla k zastižení, protože podle své sekretařky lyžovala v Alpách. A místostarostka Hana Hlebová Deníku nezvedala mobilní telefon.

„O tom, že by obec měla v plánu postavit navazující cyklostezku v Olomoucké ulici, informace nemám,“ konstatoval držovický opoziční zastupitel Tomáš Váňa, který je současně předsedou Občanského sdružení Držovice.