Mnohde totiž navíc odstavné plochy připomínají tankodrom. Výmoly a díry jsou zde běžné, stejně tak i velká prašnost, protože někde je místo asfaltu nebo dláždění pouze štěrk a prach.

„Rozhodně by se s parkovištěm mělo něco udělat. Chtějí za odstavení auta peníze, tak by podle toho ta plocha měla vypadat," uvedl ke stavu toho v Koželuhově ulici třeba Marián Petržela.

Lokalita bývá přes den plná aut, stejně tak ale i děr. Asfaltový povrch je na řadě míst minulostí, jinde na estetičnosti místa zrovna nepřidává.

V děrách se opak při deštích hromadí voda, parkoviště tak bývává plné zablácených aut. Velká část z něj je přitom ve vlastnictví města. To o situaci zde ví.

„Parkovací plochy budou opraveny v rámci údržby," uvedla mediální referentka magistrátu Anna Kajlíková.

Z náměstíčka park, auta po obvodu

O část pozemků přitom řidiči k parkování přijdou. Už tak nedostačující počet míst sníží plánovaná výstavba, která se v místě chystá.

„Mám v lokalitě stavební povolení na čtyři domy, postavené jsou zatím jen dva. Přesně vám neřeknu, kdy by mělo dojít ke stavbě zbylých dvou. Uvidíme, zda se stihnou příští rok," vyjádřil se Ivo Hlahůlek, muž který v místě vlastní hned několik parcel a staveb.

Uvedl dále, že místo části parkoviště by vznikly bytové a nebytové prostory. Magistrát byl v tomhle ohledu konkrétnější.

„V současnosti zde není dokončena budova penzionu a další dvě stavby. Jakmile bude hotovo, budeme postupovat dle územního a regulačního plánu, který v místě počítá s parkovou úpravou náměstíčka s vodním prvkem uprostřed a komunikacemi s parkovacími místy po obvodu," řekla k budoucnosti místa Anna Kajlíková.

Až jak dopadne Galerie Prostějov

Kromě této plochy je v samotném centru města ještě několik dalších určených k parkování. Jen jediná, ta mezi Komenskou a Wolkerovou ulicí, je však bezplatná.

Ani zde stav však není utěšený: výmoly, bláto, značné nerovnosti jsou zde něčím normálním. Místo se však ještě nějakou dobu měnit nebude.

Vedení města chce podle vyjádření na zastupitelstvu počkat až do chvíle, kdy začne v místě buď firma Manthellan stavět Galerii Prostějov, nebo dojde ke zrušení smluv firmy s městem.