Pro koho však byla vyhrazená místa přesně určena, to nevěděl ani David Lenz, mluvčí organizátora festivalu společnosti TK Plus, ani vedení městského divadla.

„Škoda mluvit, co se tady v poslední době děje. Je to veřejné parkoviště a protože má přijet nějaká smetánka, tak se to tady ohradí,“ postěžoval si kupříkladu řidič, který žije v domě naproti. Jméno uvést nechtěl.

Vyhrazení míst podle vyjádření ředitelky Městského divadla v Prostějově Aleny Spurné zařizuje obvykle kancelář starosty. „Já jsem o tom ale informována nebyla. Nejspíš by ta rezervace ani nebyla potřeba,“ konstatovala Spurná.

Šéf prostějovského odboru dopravy Miroslav Nakládal potvrdil, že jeho odbor vyhrazení parkovacích míst před Národním domem povolil. Podle jeho kolegy Jaroslava Pavlíčka se při přechodném vyhrazení parkovacích míst platí za pronájem plochy a navíc i správní poplatek. „Posuzuje se to individuálně, podle plochy a délky,“ informoval.

V tomto případě však do městské kasy nepřibude ani koruna. „Město jako spolupořadatel Aplausu by totiž prakticky platilo samo sobě,“ vysvětlila mluvčí radnice Jana Gáborová.

O kolik peněz přišla městská pokladna za zhruba patnáct míst, která po celý den zela prázdnotou, si netroufla odhadnout. Podotkla jen, že některá z nich mohla zůstat neobsazená i bez zábran.