Hlavním důvodem připravované kontrolní akce je podle prostějovského místostarosty Pavla Drmoly skutečnost, že klesá zisk z parkovacích automatů. Podle vedení radnice je to právě tím, že se řada šoférů vyhýbá placení parkovného.

„Výtěžnost parkovacích automatů klesá už delší dobu, přitom je evidentní, že zaparkovaných automobilů na placených parkovištích v žádném případě neubylo. Proto jsme se dohodli s městskou policií, že strážníci budou důsledněji sledovat, zda si řidiči skutečně kupují parkovací lístky a umísťují je za přední sklo,“ konstatoval Drmola.

Zdá se, že parkování bez lístku přijde brzy šoféry v Prostějově pěkně draho. „Na místě jim může být udělena bloková pokuta až do dvou tisíc korun,“ informovala Jana Adámková z městské policie.

Prostějovská radnice má v úmyslu kromě jiného také nahradit stávající parkovací automaty novými, moderními modely. „Většina automatů v centru města má svou životnost už za sebou. Proto je chceme postupně nahradit moderními přístroji, které umožní automat kontrolovat i na dálku. Přístroj bude techniky ihned informovat například o poruše,“ řekl místostarosta Pavel Drmola.