„I přesto, že už delší dobu neprobíhá strojní čištění ulic, odtáhli jsme během minulého týdne pět vozidel. Stejná situace je i v těchto dnech,“ sdělila Jana Adámková z Městské policie v Prostějově s tím, že řidiči stále častěji nechávají své vozidlo v křižovatce nebo na podobně nebezpečných místech.

„Tím samozřejmě tvoří překážku silničnímu provozu, což může v mnoha případech skončit tragicky. Automobil se jako překážka v křižovatce stává životu nebezpečným,“ upozornila Adámková. Řidiči podle ní nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než pět metrů před hranicí křižovatky a pět metrů za ní.

„Tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru T na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,“ poznamenala Adámková. Prostějovští motoristé si stále nedávají pozor také na vjezdy do garáží a parkují v nich. „Neuvědomují si, že za zmíněné dopravní přestupky mohou dostat blokovou pokutu až dva tisíce korun a dalších patnáct stovek zaplatí za odtah. Nesprávné parkování je tak může přijít pěkně draho,“ dodala Adámková.

Neutěšenou situaci s parkováním v centru Prostějova i mimo něj se městští strážníci budou snažit řešit častějšími kontrolami. „Ty budou strážníci provádět během své služby pravidelně každý den,“ ujistil ředitel prostějovských městských policistů Jan Nagy.