Radnice hodlá ušetřit několik milionů korun, které by musela investovat právě do parkovacího domu. „Odstoupení od veřejné obchodní soutěže na parkovací systém považujeme za zcela přirozenou věc. Neznamená to ale, že se problematice parkování přestaneme věnovat. Právě naopak,“ řekl starosta města Jan Tesař s tím, že vedení radnice zvažuje vypsání nové soutěže.

„Místo na systém parkování v centru města se v nové soutěži chceme zaměřit na celou oblast Prostějova,“ poznamenal prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil a dodal, že první kroky podnikne vedení města během několika měsíců.

V centru Prostějova je něco přes tři sta padesát parkovacích míst, které spravuje město a několik soukromých parkovacích míst. Ty ale nestačí.
„Zaparkovat v Prostějově chce pořádnou dávku trpělivosti a štěstí. Bohužel na to doplácíme všichni. Auta, která nemají kde zaparkovat stojí na ulicích a komplikují život nejen řidičům ale i cyklistům. Kdyby bylo v Prostějově dostatek parkovacích míst, mohlo by se předejít mnoha nebezpečným situacím,“ konstatovala Růžena Kovářová z Prostějova.

Parkovací dům by měl vyrůst ve Wolkerově ulici. Kdy to ale bude, je zatím nejasné. „Svou nabídku nám zatím předložila jedna zahraniční společnost, která by společně s obchodně-společenským centrem postavila i parkovací dům. Kromě ní máme další dva zájemce, kteří nabídky předloží do konce října,“ uvedl Uchytil.

Podle starosty nechce vedení města nic uspěchat. „Zatím jsme se nerozhodli, který z investorů centrum s parkovacím domem postaví. Je to otázka dalších jednání,“ doplnil Tesař.

Obrovské kulturní, společenské a obchodní centrum chtějí investoři vybudovat od parkoviště u finančního úřadu přes KaS centrum, tržnici až po Komenského a Wolkerovu ulici.