Parkování v Prostějově bude od dubna dražší. Rada města odsouhlasila zvýšení cen parkovného na placených parkovištích v centru a poblíž středu města.

„Ve Školní, Mlýnské, Křížkovského a Plumlovské ulici vedle bývalého obchodního domu Kubus budou od prvního dubna platit řidiči jednorázovou sazbu deset korun za hodinu. Na náměstí E. Huserla a na Hlaváčkově náměstí uhradí deset korun za první hodinu a za každou další dvacet korun. Parkování v Kostelní ulici přijde šoféry na dvacet korun za den,“ informovala tisková mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Město chce tímto krokem regulovat počet automobilů v centru. „Po zvýšení cen nebude pro některé řidiče tak výhodné tady parkovat. Částky deset a dvacet korun za hodinu ale nejsou oproti cenám v jiným městech nijak zvlášť vysoké,“ tvrdí místostarosta Vlastimil Uchytil. Zároveň podotkl, že vytíženost parkovacích automatů v poslední době klesla na padesát až čtyřicet procent. „To znamená, že zhruba polovina řidičů neplatí. Proto uvažujeme o zcela novém systému parkování, který by tomuto zneužívání předcházel,“ poznamenal místostarosta.

Na placená městská parkoviště se v těchto dnech zaměřili prostějovští strážníci. „Kontrolují, zda si řidiči kupují parkovací lístky. Hříšníkům hrozí bloková pokuta až do dvou tisíc korun,“ uvedla Jana Adámková z městské policie.

Více než dvě stě padesát míst k parkování v centru města by měl časem přinést parkovací dům ve Wolkerově ulici. Stane se zřejmě součástí multifunkčního komplexu, který má vyrůst na místě Společenského domu a na přilehlých pozemcích. „Na parkovací dům ale nijak nespěcháme. V tuto chvíli máme dva zájemce o lukrativní parcely. Nechceme se ale nijak unáhlit s jejich prodejem a to ani kvůli parkovacímu domu,“ konstatoval Vlastimil Uchytil. Rozšíření parkovací plochy by se měli v dohledné době dočkat obyvatelé sídliště E. Beneše, Šárky a Dolní ulice.