"Parkování v Plumlově je dlouhodobým problémem, který ovšem v předchozích dvou covidových letech utichl. Se začátkem letošní letní sezony je ale opět na pořadu dne," přiznává starostka Plumlova Gabriela Jančíková s tím, že se problém řeší. "V zastupitelstvu se nám podařilo schválit Územní plán, kde se právě parkovací plochy řeší. Jedná se ale o pozemky mimo centrum města."

Palčivým problémem je hráz Podhradského rybníka. Od pátku přibudou zákazové značky.

"Každý, kdo někdy šel po hrázi směrem ke kempu dobře ví, jak to tam o víkendech vypadá. Platí tam sice zóna zákazu stání, ale řidiči ji příliš nerespektují. Rozhodli jsme se situaci řešit tím, že přidáme na oba konce hráze dopravní značky zákaz stání. Požádali jsme i Policii ČR, aby místo více kontrolovala," sdělila starostka.

Ilustrační foto
Na Přehrady Fest ve Žraloku zahraje Pokáč i Mirai. Tady je PROGRAM

V případě neštěstí nemusí projet hasiči ani sanitka.

"Když jsou akce v kempu a na zámku, tak stojí auta úplně všude. Navíc se přímo na hrázi U Sandokana srocuje množství lidí. Pokud by se stalo něco například v kempu, tak nevím jak by třeba přijelo velké hasičské auto," krčil rameny jeden z místních s tím, že špatná je situace i přímo v centru.

"Kolikrát tam cizí zaparkují tak, že zablokují vjezdy a je jim to úplně jedno."

Parkování je možné v areálu střelnice nebo za rybníkem kousek od kempu.

"Hned za hrází je každý víkend k dispozici placené parkoviště v areálu střelnice. Denní sazba padesát korun si myslím, že je ve srovnání s jinými obcemi na té nejnižší úrovni. Další možností je odstavná plocha na louce v Soběsukách. Z ní je to k Podhradskému rybníku deset minut krásné procházky," nabízí alternativy Jančíková.

Zpřísněná opatření budou platit už od pátku 1. července, kdy se v kempu Žralok koná Trabant sraz.

"Město zajistilo na víkend vlastní pořádkovou službu. Vozidla budou naváděna na parkoviště ve střelnici, při naplnění kapacity budou směrována na louku v Soběsukách," doala starostka Jančíková.