Podle hasičů je vina zčásti na nezodpovědných řidičích, kteří nedodržují předpisy, ale i na nevhodně vyprojektovaných příjezdových komunikacích, které vedou k jednotlivým do­mům.

„Kontroly parkování na sídlištích provádíme pravidelně, někdy jsou problémy, jindy zase ne,“ uvedla mluvčí prostějovské městské policie Jana Adámková. Podle ní by do budoucna pomohlo rozšíření parkovišť.

„Postupně revitalizujeme všechna sídliště, ale problém je s místem, kde nová parkovací stání vybudovat,“ konstatoval místostarosta Prostějova Vlastimil Uchytil. Podle něj se například sami lidé na sídlišti Svobody postavili při veřejném projednávání proti podzemním garážím, které tam město plánovalo.

Podzemní garáže lidé nechtějí

Dopravní značení na komunikacích v okolí sídlišť schvaluje odbor dopravy prostějovského městského magistrátu.

„Když přijdou hasiči s požadavkem na odstavnou plochu, tak ji schválíme a označíme,“ doplnil vedoucí odboru dopravy Miroslav Nakládal s tím, že stejně je na konkrétním řidiči, zda značení dodržuje a jak zaparkuje.

Mluvčí Adámková, místostarosta Uchytil i vedoucí odboru dopravy Nakládal se shodli v tom, že aut ve městě přibývá a sídliště je nejsou schopna pojmout. Zaparkovat večer v některých lokalitách tak bude stále problém. A hasiči v případě zásahu budou mít zkomplikovaný dojezd přímo na místo.