„Pro tato sídliště platí to, co pro klasické obytné zóny, tedy že se zde smí parkovat pouze na vyhrazených parkovištích. Pokud zde auto stojí mimo vyhrazené parkoviště, tak to strážníci samozřejmě řeší, například blokovou pokutou ve výši dva tisíce korun,“ řekla mluvčí městské policie v Prostějově Tereza Greplová, která záhy připomněla definici, která se vztahuje k zákazu parkování.

„Platí zde pravidlo, že auto zde smí jen zastavit, a to na nezbytnou dobu potřebnou k naložení nebo vyložení nákladu, či k vystoupení nebo nastoupení osoby,“ dodala policejní mluvčí.

Na sídlištích by tak měl stát jen minimální, případně nulový počet aut, to však neplatí. Důkazem toho jsou i ohlasy obyvatel nebo třeba popelářů.

„Na Václava Špály to je jedna velká katastrofa. Hasiči neprojedou, posledně to museli vzít přes trávník, to samé popeláři a sanitka. Lidé by se mohli nad sebou zamyslet,“ rozhněvala se obyvatelka sídliště Zita Matoušková.

„S tímto problémem se setkáváme často. Komplikuje nám to práci, když nejsme s automobilem schopni dostat se až k nádobám na odpad," uvedl na začátku letošního roku Martin Grepl, ředitel prostějovské společnosti A.S.A.

Důvodem k parkování v obytné zóně může podle některých být nedostatek parkovacích míst v této oblasti. „Kdykoliv tam za někým jedeme, tak bohužel není nikdo místo. To je až přímo u nemocnice, ale tam také není dobré zaparkovat, protože pak není místo pro ty, co jedou například k doktorovi,“ vyjádřil se jeden z řidičů.