Poptávka po lukrativních parcelách za prostějovskou nemocnicí už v tuto chvíli pětinásobně převyšuje nabídku.

„Podle předběžného průzkumu nás kontaktovaly více než tři stovky zájemců. Někteří byli dokonce tou dobou v zahraničí. Jedná se o pět desítek parcel o přibližných výměrách 646, 715, 760, 1000 a 1200 metrů čtverečných. Nákladová cena za jeden metr čtverečný by se měla pohybovat kolem tisíce korun. Je to ale zatím jen odhad,“ řekl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil.

O tom, jakým způsobem bude město pozemky prodávat, nemají zastupitelé dosud jasno. „Rada města ani zastupitelstvo ještě nerozhodly o žádném systému prodeje. V úvahu však připadá dražba nebo losování. Já osobně bych se přikláněl k losování,“ uvedl Uchytil.

V letošním roce se radnice chystá pozemky zasíťovat. „Budou zde vybudovány inženýrské sítě a komunikace. Teprve potom může město uvažovat o způsobu prodeje,“ řekla mluvčí Městského úřadu v Prostějově Jana Gáborová.

„Pozemky za nemocnicí jsou na lukrativním místě. Je to nejsevernější část města. Tisíc korun za metr čtverečný je opravdu reálná cena. Díky vysoké poptávce by se ale mohla ještě zvýšit,“ odhadla prostějovská realitní makléřka Monika Vránová.

Jedním z těch, kdo mají o pozemek za nemocnicí zájem, je i devětadvacetiletý Pavel Šíma z Prostějova.Bojí se ale toho, že když se město rozhodne pozemky vydražit, nebude si parcelu moci dovolit. „Počítám, že metr čtverečný by mohl stát od dvanácti do patnácti set korun, což je velice slušná nabídka. Pokud by se ale pozemky dražily, cena by šla výrazně nahoru a to bych finančně neutáhl. Kdyby šlo ale o los, určitě bych se o parcelu přihlásil. V Prostějově je totiž velmi málo míst, kde se dá postavit vlastní bydlení,“ řekl.