Celkem deset soutěžních disciplín čekalo na týmy z různých obcí, které se sjely v sobotu do Želče, aby poměřily síly na Hrách bez hranic.

Do osmého ročníku sportovně-zábavného odpoledne, který se konal na místním fotbalovém hřišti, se zapojilo deset obcí.

„Do akce se zapojilo osm obcí Mikroregionu Předina a dvě obce z Prachaticka. Pozvali jsme Lažiště a Strunkovice, kde hasiči pomáhali při povodních a navázali tam přátelství. Měl přijet i jeden tým ze Slovenska, ale nakonec nedorazil," uvedla Bronislava Augustinová, starostka obce, která stanula na vítězném stupni před dvěma roky.

Kromě místního týmu a dvou týmů z jižních Čech prověřily soutěžní disciplíny nadšence z Brodku u Prostějova, Dobrochova, Koběřic, Ondratic, Otaslavic, Vranovic-Kelčic a Vřesovic.

Házení vlaštovkou i přenášení kelímků

Soutěžící museli prokázat znalosti v kvízu, um ve skládání a hodu vlaštovkou či šikovnost při přenášení kelímků naplněných vodou.

„Jezdíme na dětské tábory a účastnili jsme se i předešlých ročníků Her bez hranic, takže inspirace k vymýšlení her byla spousta. Měli jsme připravenou i mokrou variantu jedné z disciplín, ale kvůli počasí jsme ji nakonec zrušili a soutěžit budeme na suchu. Byli bychom neradi, kdyby to někdo odnesl nemocí," uvedl místostarosta Želče Radomír Pazdera.

O to, aby sportovně-zábavné odpoledne probíhalo tak, jak má, se staraly desítky lidí.

„Do organizace se zapojilo 45 lidí a na přípravách jsme pracovali celý týden. Všem patří velký dík," uzavřel místostarosta Želče.