Mladým mužům se po jednom sedánku podařilo vytvořit kousek, který zaujal i diváky v zahraničí. Na prostějovské páteční premiéře v Kině Metro 70 trhl Pan Enky rekord v návštěvnosti a jako příjemnou tečku sklidil potlesk ve stoje.

„Věřil jsem Štěpánovi a tušil jsem, jakou bude mít Pan Enky návštěvnost," netajil ještě před představením otec Štěpána, Radovan Gajdoš.

Premiéru filmu podle skutečných událostí z mexických lesů, který si získal obdiv i v nejrůznějších koutech světa, ale mnohá média podcenila.

„Volala jsem do Primy, na ČT1, do regionální televize, ale nikde neměli zájem přijet se podívat. Vraždy a přepadení jsou pro ně hold asi zajímavější. Kdyby třeba Štěpán někoho zabil, byly by zde všechny televize do jedné," mrzel postoj současných médií Štěpánovu mámu.

„Martin do noci pracuje, a věnuje se tomu i ve volném čase. Baví ho něco tvořit už od malička. Říkala jsem i jeho slečně, že to s ním nebude mít jednou jednoduché," prozradila na svého vnuka, kameramana filmu Pan Enky, Martina Štěpánka Jarmila Kubíčková.

Mladí tvůrci věnují filmaření veškerý čas a jejich práce je profesionální.

„Točili jsme deset dní v kuse, stříhání jsme věnovali asi tři sta hodin čistého času a padlo nejmíň deset tisíc sprostých slov, než bylo hotovo, ale vše co děláme, děláme kvůli vám, a právě vy si zasloužíte velký potlesk," zahájili tvůrci společně s taneční partou Hello Kitties prostějovského divadla Point film Pan Enky a pozvali na brněnskou premiéru.

Emoce, radost, smutek, šok, úsměv. Lidé odcházeli s nadšením a tvůrci byli reakcí diváků dojatí. Film vzbuzuje emoce, a právě o ty jde.

„Jsou skvělí, něco takového vytvořit v tak mladém věku. Bylo to nad mé očekávání. Opravdu bych řekla profesionální práce, i když nejsem odborník," prozradila divačka Ivana Metelková.

„Promiňte, nemůžu ani mluvit. Jsme z toho dojatí a nečekali jsme tak obrovský úspěch. Mě teď čeká maturita a přijímačky na vysokou, ale chceme jít opět do projektu v souvislosti s Mental Power," sdělili se slzami v očích kameraman Martin Štěpánek s přítelkyní, maskérkou Janou Mlčochovou, na které se valily stovky gratulantů.