S jakými pocity jste šla do výběrového řízení na novou ředitelku domova, když viselo kolem odvolání ředitelky tolik otazníků?
Popravdě jsem vůbec nevěděla proč a za jakých podmínek bývalá ředitelka odchází. Tuto kauzu jsem nesledovala. Do výběrového řízení jsem šla na základě inzerátu a tímto naprosto nepoznamenaná.

Odvolaná ředitelka je stále zaměstnancem domova. Teď záleží na vás, zda jí nabídnete vhodné pracovní místo. Už jste se rozhodla?
To v tuto chvíli sama nevím. V personální oblasti jsem se zatím ještě nestihla zorientovat. Jasno by v tomto případě mohlo být příští týden.

Čeho byste chtěla v nové funkci dosáhnout?
Říkat přesné plány zatím nebudu. To by ode mne bylo předčasné a také nezodpovědné. V nadcházejících dnech budu vycházet ze situace, která je nyní v domově.

Byla jste se už ve svém novém působišti podívat?
Zrovna v pondělí, kdy mě vedení města oficiálně jmenovalo novou ředitelkou, jsem si domov prohlédla. Seznámila jsem se s prostředím, personálem a snažila jsem se zmapovat současný systém práce. Příjemně mě překvapilo, kolik je v zařízení chodících lidí. Toho chci využít a zapojit je do různých aktivit.

Budete využívat i dobrovolníky z Adry?
Určitě. Na spolupráci s nimi se velice těším. Už jsem dokonce několik z nich oslovila.

Co vás v nadcházejících dnech jako novou ředitelku domova pro seniory v Soběsukách čeká?
Spousta práce. Musím se teď ve všem zorientovat, což nebude vůbec jednoduché. Počítám, že to bude nějakou dobu trvat. Chci využít své znalosti z předchozího zaměstnání a zároveň přinést do domova něco nového. Nejlépe ku prospěchu všem.

Čím se zabývá centrum ADRA?

Dobrovolnické centrum ADRA poskytuje seniorům a zdravotně postiženým služby, které jim usnadňují a zpříjemňují pobyt v sociálních a zdravotnických zařízeních a pomáhají zabraňovat jejich pocitům osamění a izolovanosti od okolního světa. Dobrovolníci docházejí k těmto lidem ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu. Slouží jako společníci, předčítají, pomáhají psát dopisy, doprovázejí na vycházky. Více na dcpv.cz