Areál pod širým nebem, který pojme najednou více než tisícovku diváků, nabídne i lahůdky pro filmové fajnšmekry v podobě kultovních filmů.

„Lidé si chtějí o prázdninách především odpočinout od každodenních starostí. Proto jsme vybírali především české filmy, které se hodí k létu. Ale mysleli jsme i na děti, pro které jsme připravili na každou neděli pohádku," nastínil provozovatel letního kina Pavel Ošlejšek.

Diváky pobaví Hodinový manžel nebo Babovřesky 3 a seznámí se s 10 pravidly, jak sbalit holku. Malí návštěvníci se mohou těšit na Zvonilku a piráty, Tři bratry nebo Zlobu královny černé magie.

Areál nad plumlovskou přehradou má v nabídce také Padesát odstínů šedi, které trhaly v kinech žebříčky návštěvnosti. Ti, kteří si nechali film ujít nebo si ho chtějí znovu vychutnat na filmovém plátně pod širou oblohou, budou mít šanci 10. a 31. července.

„Film má sice špatnou kritiku, ale velkou návštěvnosti, proto jsme ho zařadili do programu," vysvětlil provozovatel areálu, který si v letošním roce připravil pro filmové fajnšmekry dvě lahůdky.

„Po roční odmlce budeme promítat kultovní filmy, které jsou převedené do digitalizovaného formátu. Do historie zavede Perný den, v rámci něhož lidé mohou prožít jeden den v životě hudební skupiny Beatles. Druhou klasikou z historie je legendární Podraz o jednom geniálním dostihovém podrazu," nastínil Pavel Ošlejšek.

Minulý rok nabídlo letní kino 43 představení, na které zavítaly tři tisíce lidí.

„U kina je v první řadě důležité počasí a filmy, pak až je to ostatní, jako je třeba napuštěná plumlovská přehrada. Minulý rok byla v červenci pěkná návštěvnost, protože vyšlo počasí. Srpen kromě prvního týdne nestál za nic," shrnul návštěvnost provozovatel letního kina.

Mostkovické letní kino je tento měsíc otevřené v pátek a v sobotu, v červenci navíc i ve středu a v neděli. 

Program letního kina v Mostkovicích:

Začátek představení je ve 21.30 hodin

26. 6. – 96 hodin: zúčtování

27. 6. – Amazony Spider-Man 2

3. 7. – Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

4. 7. – Díra u Hanušovic

5. 7. – Zvonilka a piráti

6. 7. – Rivalové

8. 7. – Hodinový manžel

10. 7. – Padesát odstínů šedi

11. 7. – Perný den

12. 7. – Tři bratři

15. 7. – Babovřesky 3

17. 7. – Ghoul

18. 7. – Drácula neznámá legenda

19. 7. – Zloba královna černé magie

22. 7. – 10pravidel jak sbalit holku

24. 7. – Babovřesky 3

25. 7. – Podraz

26. 7. – Winx club v temných hlubinách

29. 7. – Železná srdce

31. 7. – Padesát odstínů šedi