Náborový leták, který členové společenství rozdávali před radnicí, vyzývá ovšem k bušení na dveře firmy A.S.A. a té se to vůbec nelíbí.

„Když jsem v úterý odpoledne odcházela z kanceláře, oslovili mě v centru lidé z křesťanského společenství. Dali mi do ruky prospekt zvoucí na jejich setkání v sídle A.S.A. TS Prostějov, tedy společnosti, kterou spoluvlastní město Prostějov,“ popsala mluvčí radnice Jana Gáborová.

Protože se nedokázala smířit s představou, že by se schůzky náboženské komunity mohly konat právě v budově technických služeb, kontaktovala jednatelku A.S.A. Ivetu Jurenovou.

Její reakce byla jednoznačná: „Nelíbí se nám, že někdo bez našeho vědomí a svolení využívá název firmy A.S.A. T.S. Prostějov.“ Technické služby sídlí v areálu bývalého podniku Vitana.

„Kromě nás tu má sídlo několik dalších společností, a je zde i objekt, kde se scházejí příznivci sboru,“ vysvětlila Jurenová.

Vzala to na sebe

Sekretářka křesťanského sboru se za pozvánku s nepřesnou adresou omlouvá: „Nechtěla jsem udělat rozruch. Je to moje chyba a příště to napravím. Uvedu jen, že jde o areál bývalé Vitany,“ slíbila.

Nemovitost, v níž se odehrávají schůzky společenství letničně-charismatické církve registrované ministerstvem kultury, vlastní manželé Ratajovi. Veřejnosti jsou známí jako majitelé domu na Arbesově náměstí v Prostějově, kde policisté před časem objevili varnu pervitinu.

Jsou rovněž jednateli společnosti Procyon Manufacture zabývající se výrobou kosmetických přípravků a provozují také kavárnu Botanico Café ve Wolkerově ulici. (rh)