Místo hokejistů letos otužilci

"Přišel za námi Milan Piňos, že by chtěl udělat první ročník otužilecké šou. Minulou zimu jsme zde měli přírodní kluziště a lidi se zde scházeli každé odpoledne. Proto ho napadlo, že bychom mohli udělat otužilce," vysvětluje David, jenž společně s Robertem provozuje oblíbený stánek U Sandokana na hrází Podhradského rybníka.

Projekt Lenky Skalíkové na stavbu workoutového hřiště na náměstí Spojenců usiluje o hlasy občanů Prostějova. Únor 2022
Vznikne na "Ruďáku" workoutové hřiště? Šanci má, jako i další projekty

Spontánní lidová veselice

"Je to tady v pohodě. Dáme svařák, mrkneme na chlapy jak skočí do vody a hlavně se potkáme se spoustou známých," sdělil Deníku Pavel Matoušek, provozovatel známého Bistra Hloučela U Matesů s tím, že by něco podobného sám rád uskutečnil: "Bohužel v Hloučele je tak po kolena vody maximálně. Ale myslím, že by se něco vymyslet dalo, chyběly mi zde holky ve vodě, jinak super akce," dodává Matoušek popíjející v objetí se svou přítelkyní Janou.

Německý dobrodruh Michael Rinderle se svým oslem křižuje republiku. Míří až na Dálný východ. 4.10. 2021
VIDEO: S oslem Vaillantem putuje republikou přes Žralok až do Íránu

Hudba, pivko a pohoda po celý covid

"Sandokan jel pořád, přes všechny zákazy a obstrukce. V širokém dalekém okolí nebylo nic otevřeno, ale tady se vždycky člověk napil a najedl. Sandokan je zkrátka kult," komentoval jeden ze stálých návštěvníků Petr.

Otužování odstartovala pandemie

"Otužování začali chlapi se začátkem covidu. Seděli tady na pivu a říkali, že proti tomu viru pomůže imunita. Sledovali jsme, jak pravidelně chlapů, kteří chodí v zimě plavat přibývá," komentoval zrod plumlovských otužilců jeden ze Sandokanů a s úsměvem dodal: "Já osobně se koupu až pod rovníkem. Takové věci přenechám jiným, raději zamíchám guláš a natočím pivo. Ale my jsme tady pro každou špatnost a když se něco děje, tak je to dobře."

Vánoční koupel na plumlovské přehradě, 24.12. 2021
Hurá do vody! Otužilci slavili Vánoce na plumlovské přehradě, přišly davy diváků

Do vod Podhradského rybníka se oficiálně v sobotu ponořilo dvanáct otužilců. Další jakoby neregistrovaní ale plavali také.

"Přímo U Sandokana je to na zlámání nohou. Byli jsme pod stavidlem a musíme říct, že voda byla jako kafe," uvedl za několik starších otužilců František Kocián, jenž před třemi roky překonal osmdesátku.