Výsledkem tak mimo jiné byly stojící vleky v Kladkách. Tedy až do tohoto týdne. Už v pondělí si totiž na zasněžované sjezdovce zařádili školáci z Městečka Trnávka.

"Umožnili jsme jim zde kurz. Jinak ale ještě areál není otevřený," uvedl Jiří Křeček za Sokol, který areál provozuje. Díky nižším teplotám se můžou zatím v Kladkách pochlubit zprovozněnou pomou, čili kratším vlekem.

Kdy bude otevřeno pro veřejnost pak, opět, bylo záležitostí počasí.

"Ve středu bychom pro lidi chtěli otevřít menší z vleků, v pátek nebo o víkendu ten delší. Meteorologové ale pozměnili trochu předpověď, má i pršet. Takže tato data nejsou ani tak naše sliby jako spíše přání," dodal Jiří Křeček. Jeho slova se nakonec naplnila. Kladky ve středu přivítaly v sezóně lyžaře třiceti centimetry sněhu.

S kolegy původně ale původně chtěl otevírat už v období vánočních svátků. To se nepodařilo. Přesto zůstává optimistický.

"Měli jsme na prosinec fakturu za elektřinu, desítky tisíc. Už jsme ale zahajovali sezonu i později než začátkem ledna. A zvládli jsme to. Ani teď nemusíme skončit v mínusu," uvedl Křeček.

Areál se nachází asi kilometr severně od Kladek. Může se pyšnit dvěma vleky a jednou sjezdovkou, stejně jako školičkou pro malé lyžaře a občerstvením. Cenově patří mezi nejlevnější areály v okolí, i přesto, že letos v Kladkách mírn podražili. Dospělí nyní za celodenní lyžování zaplatí 380 Kč, děti o sto korun méně.

Podívejte se na sjezdovku v Kladkách z ptačí perspektivy - 29. 12. 2016

| Video: Youtube