DSP, firma ve vlastnictví města, pečuje o moderní venkovní plovárnu stojící v Krasické ulici od poloviny roku 2006. Právě tehdy začal aquapark, který obecní pokladnu přišel na dvě stě milionů korun, sloužit veřejnosti.

Otevře jen, když bude vedro

Průša upozornil, že sezónu 2010 prodlouží jedině tehdy, pokud přijdou tropické teploty.

„To však příliš předpokládat nelze,“ poznamenal.

Meteorologové mu dávají za pravdu. Tvrdí, že na počátku září by se denní teploty měly pohybovat do třiadvaceti stupňů. Tropických hodnot, které začínají na třicítce, tedy zdaleka nedosáhnou.

Domovní správa tak už ví že letošní návštěvnost bude obdobná, jako ta loňská, kdy si lístek do prostějovského aquaparku koupilo téměř čtyřiašedesát tisíc lidí.

„Letos prošlo turnikety areálu zhruba třiašedesát tisíc návštěvníků,“ srovnal ředitel domovní správy. Přiblížil, že nejlepšími měsíci byly v tomto ohledu červen a červenec.

„Přišlo okolo dvaapadesáti tisíc platících návštěvníků,“ upřesnil.

V srpnu pak do areálu v Krasické ulici, který nabízí skluzavky, tobogán, vodní míč, nerezové bazény a brouzdaliště, minigolf a hřiště pro plážový volejbal, zavítalo téměř dvanáct tisíc lidí.

„Takový počet rekreantů je na druhý měsíc prázdnin celkem v normálu,“ komentoval to Průša.

Město neprodělá

Tvrdí, že díky návštěvnosti, která překonala laťku šedesáti tisíc návštěvníků, se domovní správě zaplatí provozní náklady.

„Letos nejspíš neproděláme,“ prohlásil ředitel DSP Vladimír Průša.

Loni Domovní správa Prostějov vydělala na provozu aquaparku dvě stě tisíc korun. Investovala je do nákupu lehátek a slunečníků. Jaké chystá úpravy pro příští rok?

„Budeme investovat do provozu stávajících tepelných čerpadel, která vyhřívají vodu v bazénech,“ reagoval Průša.

Mladí návštěvníci prostějovského aquaparku se podle jeho slov velmi rychle naučili využívat wi-fi signál, který jim umožňuje, aby se uvnitř areálu bezplatně připojovali k internetu.

„Viděl jsem, jak signál načítají pomocí svých mobilních telefonů,“ poukázal Průša.

Skočil a rozbil si hlavu

Letošní sezóna v aquaparku ale nebyla jen o vodních hrátkách, slunění, sportu a surfování na webu. Jeden z mladých mužů tam mohl před necelým měsícem zemřít.

Z tobogánu skákali mladíci šipky, přestože je to tam zakázané. Dole se ozvala rána a svědci uviděli mladého muže sedícího u břehu s ošklivou ranou na hlavě. Na místo nakonec dorazili záchranáři.

„Když je v areálu dva a půl tisíce lidí, nemůžou být plavčíci všude. Dohlížejí především na děti,“ komentoval úraz Vladimír Průša.