Trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa v hodu oštěpem Jan Železný navštívil včera žáky sportovních tříd prostějovské základní školy na Sídlišti Svobody, která nese jeho jméno.

„Jan Železný, který je patronem naší školy, přijel na návštěvu ze své vlastní iniciativy. Chtěl vědět, jak se dětem daří a jaké mají sportovní úspěchy. S žáky si povídal téměř dvě hodiny,“ uvedl ředitel školy Jan Krchňavý.

Železného zájem prostějovských dětí potěšil. „Moc často se nestává, že se zrovna oštěpař stane patronem nějaké školy. O to víc mě těší, že se děti o atletiku zajímají, přestože by je mohl více táhnout například hokej nebo fotbal. V atletice bojuje člověk sám za sebe, neúspěch nese každý sám stejně jako úspěch a o to je to někdy náročné,“ řekl Železný, kterému se žáci pochlubili se svými sportovními výsledky a probrali taktiku, jak si je udržet nebo i zlepšit.
Po besedě se na něj děti vrhly s fotkami a památníky, které jim bývalá olympijská jednička v oštěpu podepsala. Legendou české i světové atletiky přitom poslední týden žila celá škola.

„Děti o Janu Železném skládaly básničky, psaly eseje, malovaly ho, modelovaly a sháněly o něm nejrůznější informace z časopisů, knih a samozřejmě z internetu. Jejich práce jsme vystavili v aule školy,“ dodal Krchňavý.