Pod záštitou Josefa Popelky, předního českého hráče této původem francouzské hry, nastoupilo šestnáct tříčlenných týmů, přičemž hráči přijeli z Prahy, z Litovle i ze Slovenska.

Vítězství si v takzvaném švýcarském systému turnaje vybojovalo litovelské družstvo před rodinným týmem Josefa Popelky. Zklamán ovšem neodjížděl žádný hráč. Cen za celkové umístění bylo hodně a dostalo se na všechny.

„S letošním létem v Ospělově jsme velice spokojeni,“ uvedl Josef Dolanský, místní hasič a člen občanského sdružení Ospělov. „Takový zájem jsme vůbec nečekali. Všude po okolí je slyšet na Ospělov jen chvála,“ doplnil Dolanský.

Místní společně s chalupáři založili Občanské sdružení Ospělov, které o prázdninách společně s hasiči zorganizovalo sedm akcí s různým žánrovým rozsahem, pod souhrnným názvem Ospělovské kulturní léto. V pozdních nočních hodinách ukončil léto v Ospělově festival básníků.

Od července do konce srpna na malé obecní návsi promítalo letní kino, konaly se odborné přednášky na téma konopí je lék, turnaj v pétanque a noc básníků.

„Pořádáme je, aby se o Ospělově vědělo a hlavně, aby se místní bavili,“ upřesnil Dušan Dvořák z občanského sdružení Ospělov, proč se zde pustili do pořádání tolika různorodých akcí.

Sám se chce do Ospělova natrvalo přestěhovat. „Tak dlouho jsem to tady hledal, až jsem to nakonec našel,“ uzavřel spokojený Dvořák.