Ohně se ve sportovním areále rozhořeli minulou sobotu s úderem jedenácté hodiny, kdy osm soutěžních družstev obdrželo shodně po pěti kilech masa a třech kilech cibule. Základní suroviny měli tedy v podstatě všichni stejné. To, co guláši dodalo punc kvality a jedinečnosti, je tajemstvím šéfkuchařů. Kvalitu uvařených kotlíkových gulášů hodnotila divácká porota pomocí hlasovacího lístku. Hlas tak svému favoritovi mohli dát všichni, kdo měli zájem. Přestože se jednalo o soutěž, mezi týmy kuchtíků panovala přátelská nálada.

Došlo i na úsměvné situace. Na poznámku „nemáš to nějaký hustý“ reagoval starosta místních hasičů Tomáš Sekanina soutěžící v týmu vařících MAGJÁROŠ GULÁŠ slovy: „My ten guláš vaříme pozpátku. Vy všichni budete zahušťovat a my budeme ředit“.

Zvítězila nakonec gulášová klasika. Návštěvníci dali nejvíce svých hlasovacích lístků tradičnímu guláši s netradičním názvem CRYSTAL, který připravili kuchtíci z družstva DEFONI Otinoves.

„Potrpíme si na tradiční postupy a kvalitu. Guláš nezahušťujeme žádnou jíškou, jako to dělají ostatní. A možná i díky tomu návštěvníkům náš guláš chutnal nejvíce a tak jsme zvítězili“ komentoval s úsměvem vítězství svého týmu velitel Jednotky SDH Otinoves Petr Šustr.

Přestože se o narušení pohodového odpoledne několikrát pokusil letní déšť, úsměv na tváři návštěvníkům Gulášobraní nezmizel. O dobrou náladu se postarala i dechová hudba Krumsíňanka, která všem milovníkům dobré dechovky hrála k tanci i poslechu celé odpoledne. Její program zpestřilo vystoupení dívčí skupiny stepu z Lipovce pod Kojálem a kouzelník CAVE, který kromě kouzel a iluzí návštěvníkům předvedl své umění se živými hady. Děti i dospělí si poté mohli hady různých druhů a velikostí prohlédnout zblízka, což také se zájmem mnozí učinili.

Po celou dobu akce bylo přistaveno i nové dopravní hasičské auto s přívěsným vozíkem pro hašení, které obec pořídila pro JSDH v letošním roce. Se slovy

„Ať tato přímluva k Bohu vyjadřuje prosbu, aby služebních výjezdů bylo co nejméně a aby všichni ti, kteří s touto technikou budou chránit lidské společenství, život, zdraví a majetky se vždy vrátili bez úhony ke svým rodinám“ požádal starosta obce Petr Kolář otce Vicence Sváka, aby nové hasičské technice dal požehnání.

Gulášobraní završila produkce hudební skupiny PROROCK2. Návštěvníci si domů odnášeli nejen dobrou náladu, ale i výrobky regionálních výrobců, které si zde měli možnost zakoupit.

„Já pokládám za nejdůležitější, že se lidé setkají a pobaví. A to se nám snad opět podařilo. Poděkování patří všem, kteří se ke zdárnému průběhu akce nějak přičinili a ministru zemědělství Marianu Jurečkovi, který nad akcí převzal záštitu“, dodal závěrem starosta obce.