Tradičně divácky velmi atraktivní souboj šestinásobného českého mistra s ambiciózním Prostějovem tentokrát bude vysoký soutěžní náboj postrádat, protože nemůže na postavení obou týmů nic změnit.

To si ale nemyslí trenér Orlů Peter Bálint. „Zápasy s Nymburkem mají náboj vždy a tento podle mě nebude výjimkou,“ uvedl pro Deník. Nikoho se proto šetřit nehodlá. „To už nepřichází do úvahu, naopak je to ideální příprava na play off,“ dodal před zápasem, který začíná v úterý v 18.00.

Nymburk si první místo po základní části vybojoval navzdory sobotní porážce z Nového Jičína. Díky lepšímu vzájemnému skóre odsunuli Středočeši moravské mlékaře na 2. příčku.

Nymburk čeká ve čtvrtfinále Kolín

V dnešním zápase tak půjde jen o to, jakým způsobem budou oba soupeři ukazovat svoji formu svým protivníkům ze čtvrtfinálových sérií. Nymburk v ní poměří síly s regionálním rivalem z Kolína. Ten nejenom že do souboje půjde při své historicky první účasti v play off jako evidentní outsider, ale nemůže ani odehrát domácí souboj popřípadě souboje v domácí hale. Vyfasoval totiž trest zavření své haly na dvě soutěžní utkání, důvodem byla inzultace rozhodčího divákem během zápasu 41. kola s Novým Jičínem.

Na Prostějov čekají pražští Vysokoškoláci, kteří se na 6. příčku vyšplhali až o víkendu díky souhře několika okolností. Právě mezi USK, Kolínem a Opavou se rozhodovalo o tom, kdo půjde proti „neporazitelnému“ Nymburku.

Ještě několik vteřin před koncem to vypadalo, že Kolín v Ostravě vyhraje, vedl o bod, ale pak zaúřadoval Mike Mitchell a utkání otočil ve prospěch Nové Huti. Kdyby se Mitchell netrefil, šel by proti Prostějovu právě Kolín, USK by se střetlo s Novým Jičínem a na Opavu by čekal Nymburk.

USK poslalo Mitchelovi pusu

„Posíláme do Ostravy Mitchellovi velkou pusu,“ řekl pro oficiální server Mattoni NBL krátce po skončení utkání v Ostravě vedoucí týmu USK Praha Michael Šob. „Šesté místo je pro náš tým skvělým počinem. Na utkání s Prostějovem se těšíme.“

Kouč Prostějova přijal zprávu o čtvrtfinálovém soupeři s klidem. „Já jsem říkal už několikrát, že je úplně jedno, koho z té trojky dostaneme. Pokud chceme postoupit do semifinále, musíme porazit kohokoliv,“ řekl Bálint.

Čtvrtfinálové dvojice: Nymburk – Kolín, Nový Jičín – Opava, Prostějov – USK, Pardubice – Děčín.
Program čtvrtfinále: 1. zápas, pátek 23. dubna: Prostějov – USK Praha. 2. zápas, úterý 27. dubna: USK Praha – Prostějov. 3. zápas, pátek 30. dubna: Prostějov – USK Praha. Případný 4. zápas, úterý 4. května: USK Praha – Prostějov. Případný 5. zápas, pátek 7. května: Prostějov – USK Praha.