„Pro objekt jsme v minulosti nenašli vhodné využití. Náklady na rekonstrukci by byly určitě vysoké. Provozovat v tomto místě školku, by se vzhledem k počtu dětí v obci, také nevyplatilo,“ uvedl Martin Hyndrich, místostarosta Plumlova.

Nemovitost, společně se zemědělskou budovou, přilehlými pozemky a ovocnými sady se podařilo prodat za téměř dva a půl milionu korun.

Zřejmě na bydlení

„Samozřejmě jsme nechtěli, aby zde vzniklo něco, co by narušilo klid v obci. Ve smlouvě však žádná podmínka, která by nového majitele nějak omezovala, nebyla. Záleží tedy na investorovi, jak s objektem naloží,“ doplnil místostarosta a dodal:

„Novým majitelem je brněnský režisér Pavol Juráš. Podle mého názoru bude vila sloužit svému původnímu účelu, tedy k bydlení.“ Jak sám dále tvrdí, je velice rád, že se budovu nakonec přece jen podařilo prodat.

Zájemci byli, ale nekoupili

Město Plumlov o prodej vily usilovalo už několik let a byl již několikrát na spadnutí. Zájemci však vždy z různých důvodů couvli. Naposledy se o objekt i s přilehlými pozemky zajímalo občanské sdružení Místní divočina.

„Víte, já jsem vhodnou nemovitost pro svůj záměr hledal delší dobu a jsem rád, že jsem ji konečně našel. Počítám s tím, že v přízemí budovy vznikne muzeum etnografie a geografie, protože velmi rád cestuji a podíval jsem se přibližně do 107 zemí světa,“ řekl v loňském roce Petr Suchý a dodal, že kromě toho počítá i s tím, že na pozemcích vybuduje arboretum a lesopark. I z těchto plánů nakonec stejně sešlo.

„Nový majitel bude muset podle mého odhadu stejnou sumu, kterou zaplatil za dům, investovat i do jeho oprav. Stav budovy je totiž velmi špatný. Myslím si, že v současné době mají největší cenu okolní pozemky“ sdělil jeden z plumlovských zastupitelů Viktor Hýbl. Podle něj právě tato skutečnost v minulosti všechny zájemce odradila.